Reklama

Nikiszowiec będzie kolorowy. Powraca “Odpust u Babci Anny”

Redakcja
Odpustowe budy z maszketami, “keciok” i regionalne przysmaki. Po rocznej przerwie do Nikiszowca powraca “Odpust u Babci Anny”. Święto Nikisza już w ten weekend.

W zeszłym roku Nikiszowiec nie świętował, ale w tym roku powraca “Odpust u Babci Anny”. To letnia edycja popularnego Jarmarku Na Nikiszu. Wydarzenie nawiązuje do święta patronki kościoła w Nikiszowcu. Organizatorzy zapowiadają około 125 wystawców z rękodziełem, którzy przyjadą z całej Polski. Na smakoszy kuchni regionalnej czekać będzie kilkanaście stoisk z produktami spożywczymi. Będą też ogródki restauracyjne, a przed kościołem tradycyjne budy odpustowe ze śląskimi maszketami. Tym razem nie będzie jednak sceny, ale nie zabraknie “kecioka”, czyli karuzeli łańcuszkowej.
Na czas odpustu, który odbędzie się w niedzielę, 25 lipca, w godzinach 10.00-20.00 będzie kursowała bezpłatna linia autobusowa. Autobus co 15 minut będzie odjeżdżał z dworca i jechał do Nikiszowca przez dworzec autobusowy przy ul. Sądowej i centrum przesiadkowe w Zawodziu. Więcej o utrudnieniach napiszemy w kolejnych dniach.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*