Reklama

Nielegalne parkowanie w Katowicach (odc.4)

Redakcja
Wasze zdjęcia płyną do nas w takim tempie, w jakim rozjeżdżane są kolejne trawniki i blokowane przez kierowców są kolejne chodniki czy przejścia dla pieszych. Bez zbędnej zwłoki dzielimy się więc nimi z innymi czytelnikami.

Czekamy na kolejne zdjęcia i koleje wasze historie, które możecie przysyłać na adres [email protected]. Przypominamy, że zdjęcia nie powinny ważyć zbyt wiele (najlepiej do 1 MB). Zawsze najlepiej zrobić dwa ujęcia, jedno w wąskim, drugie w szerokim kadrze, żeby pokazać kontekst. Do każdego zdjęcia koniecznie dołączcie opis miejsca, datę i godzinę, kiedy zostało zrobione (np. skrzyżowanie ulic Sokolskiej i Morcinka, niedziela 24 marca, godz. 9:30). Do każdego maila dołączcie też zdanie: Zgadzam się na bezpłatną publikację przesłanego przeze mnie zdjęcia/zdjęć w portalu Katowice24.info oraz w mediach społecznościowych i innych kanałach należących do portalu (Facebook, Twitter, Youtube).

Zdjęcia możecie przesyłać też poprzez wiadomości na naszego Facebooka. Musicie jednak pamiętać, że FB obniża jakość fotografii i nie wszystkie będą mogły zostać wykorzystane. Oczywiście, prosimy o dołączenie tej samej klauzuli, co przy przesyłaniu zdjęć mailem. Nie będziemy ujawniać autorów zdjęć, chyba że ktoś poprosi o umieszczenie podpisu. Najlepiej, żeby zdjęcia były zrobione w poziomie.

Jednocześnie zachęcamy do przesyłania zdjęć straży miejskiej na adres [email protected]. Jeśli wykroczenie uwidocznione na zdjęciu nie będzie budzić wątpliwości, strażnicy nie będą nawet musieli wzywać autorów zdjęć na świadka. Tu też konieczne jest podanie daty, miejsca i czasu wykonania fotografii.

Zapraszamy do oglądania i komentowania. Pod każdym zdjęciem możecie zagłosować na, waszym zdaniem, najgorzej parkującego kierowcę. Wystarczy kliknąć w symbol dłoni.


Tagi:

Komentarze

 1. Szczęsny 5 kwietnia, 2019 at 9:23 am - Reply

  Ten na trawie nie parkuje nielegalnie. Na trawnikach można stać. Pozdrawiam.

  • Grzegorz Żądło 5 kwietnia, 2019 at 9:27 am Reply

   Zawsze przed skomentowaniem warto zapoznać się z tematem. Nie można parkować na trawnikach. Kodeks wykroczeń: Art. 144. § 1.Kto na terenach przeznaczonych do użytku publicznego niszczy lub uszkadza roślinność lub też dopuszcza do niszczenia roślinności przez zwierzęta znajdujące się pod jego nadzorem albo na terenach przeznaczonych do użytku publicznego depcze trawnik lub zieleniec w miejscach innych niż wyznaczone dla celów rekreacji przez właściwego zarządcę terenu, podlega karze grzywny do 1 000 złotych albo karze nagany.

 2. Jasiu 4 kwietnia, 2019 at 3:54 pm - Reply

  Pracownicy pobierając opłaty za pakowanie nie mogą pobierać opat w miejscach do tego nie przeznaczonych takich jak chodniki czy też na zakazach. Wielokrotnie zgłaszają nieprawidłowo zaparkowane samochody ale z marnym skutkiem gdyż ciagle słyszą że wolny patrol przyjedzie i zobaczy jak to wygląda i na tym koniec. Służby odpowiedzialne niestety nie reagują na takie zgłoszenia.

  • P Śl 5 kwietnia, 2019 at 8:22 am Reply

   Nie było kiedyś afery, że komuś naliczono opłatę na obszarze wyłączonym z ruchu po czym auto zostało odholowane ? Tak coś mi świta, że coś takiego było.

 3. Beno 4 kwietnia, 2019 at 11:39 am - Reply

  Ciekawe czy pracownicy pobierający opłaty za parkowanie, zainkasują ją od aut stojących na chodniku i na zakazie przy Skarbku ? A jeżeli nie, to dlaczego nie reagują, zgłaszając to odpowiednim służbom?

  • Grzegorz Żądło 4 kwietnia, 2019 at 12:11 pm Reply

   Też mnie to zawsze zastanawia. Sprawdzimy to.

   • Szymon 4 kwietnia, 2019 at 12:25 pm Reply

    To faktycznie jest ciekawy temat. Najprawdopodobniej nie mogą pobrać opłaty. Bo przecież nie mogą sankcjonować parkowania na tych miejscach. 😉
    Parkujący w ten sposób kierowcy mogą zyskiwać podwójnie

 4. Szymon 4 kwietnia, 2019 at 9:16 am - Reply

  W wielu miejscach można znaleźć też samochody parkujące w miejscu gdzie są słupki, barierki. Kierowcy parkują od strony chodnika (słupki oddzielają zaparkowane auta od jezdni) i w poważaniu mają fakt, że te bariery powstały w innym celu niż ochrona samochodu przed wypadnięciem na jezdnię. Pod kinem Rialto, czy też ma początku Kościuszki codziennie ktoś tak stoi.

Dodaj komentarz

*
*