Reklama

Nielegalne parkowanie w Katowicach (odc. 3)

Redakcja
To już trzeci odcinek naszego cyklu, w którym publikujemy przysłane przez was zdjęcia nielegalnie zaparkowanych samochodów. Z każdym dniem co akcji włącza się coraz więcej czytelników. Reaguje również straż miejska, która prosi o przesyłanie zdjęć na specjalny adres [email protected]

Do zdjęć dołączacie też historie ich powstania. Tak jak pani Justyna, którą niepokoi sytuacja na ul. Gallusa. – Przejście dla pieszych przy szkole po godzinie 8 – tutaj nie obowiązuje zasada 10 metrów od przejścia. Samochody zawsze parkują w taki sposób, że pieszy chcąc przejść, nie widzi nadjeżdżających samochodów, a kierowcy nie widzą pieszych. Nieraz zdarza się, że samochód stoi centralnie na przejściu dla pieszych i nie da się przejść na drugą stronę – opisuje pani Justyna. Takie sytuacje koniecznie trzeba wyeliminować i właśnie temu służy nasza akcja.

Czekamy na kolejne zdjęcia i koleje wasze historie, które możecie przysyłać na adres [email protected] Przypominamy, że zdjęcia nie powinny ważyć zbyt wiele (najlepiej do 1 MB). Zawsze najlepiej zrobić dwa ujęcia, jedno w wąskim, drugie w szerokim kadrze, żeby pokazać kontekst. Do każdego zdjęcia koniecznie dołączcie opis miejsca, datę i godzinę, kiedy zostało zrobione (np. skrzyżowanie ulic Sokolskiej i Morcinka, niedziela 24 marca, godz. 9:30). Do każdego maila dołączcie też zdanie: Zgadzam się na bezpłatną publikację przesłanego przeze mnie zdjęcia/zdjęć w portalu Katowice24.info oraz w mediach społecznościowych i innych kanałach należących do portalu (Facebook, Twitter, Youtube).

Zdjęcia możecie przesyłać też poprzez wiadomości na naszego Facebooka. Musicie jednak pamiętać, że FB obniża jakość fotografii i nie wszystkie będą mogły zostać wykorzystane. Oczywiście, prosimy o dołączenie tej samej klauzuli, co przy przesyłaniu zdjęć mailem. Nie będziemy ujawniać autorów zdjęć, chyba że ktoś poprosi o umieszczenie podpisu. Najlepiej, żeby zdjęcia były zrobione w poziomie.

Jednocześnie zachęcamy do przesyłania zdjęć straży miejskiej na adres [email protected] Jeśli wykroczenie uwidocznione na zdjęciu nie będzie budzić wątpliwości, strażnicy nie będą nawet musieli wzywać autorów zdjęć na świadka. tu też konieczne jest podanie daty, miejsca i czasu zrobienie fotografii.

Zapraszamy do oglądania i komentowania. Pod każdym zdjęciem możecie zagłosować na, waszym zdaniem, najgorzej parkującego kierowcę. Wystarczy kliknąć w symbol dłoni.


Tagi:

Komentarze

 1. Adam 4 kwietnia, 2019 at 9:53 am - Reply

  A kto zabrania władzom sensownie organizować infrastrukturę?
  Mieszkać w centrum nie mogą wszyscy pracownicy, którzy generują status centrum, bo się po prostu nie zmieszczą… Więc geografia zabrania.
  Gdyby nie wszyscy ludzie, ta cała aktywność, która codziennie przyjeżdża, centrum nie byłoby centrum…
  Złe zachowania należy piętnować, ale ta krucjata przeciwko kierowcom jest źle wycelowana niestety, bo za obecny stan odpowiedzialne są kolejne, krótkowzroczne władze.

 2. Sebastian 2 kwietnia, 2019 at 7:00 pm - Reply

  Symbol braku miejsc parkingowych!
  Olbrzymie biurowce w centrum nie mają miejsc parkingowych nawet dla 1/4 pracowników a tam pracują nie tylko mieszkańcy Katowic ale miast ościennych a nawet dalszych!
  Najlepszym przykładem jest KTW – miasto zezwoliło na budowę biurowca a teraz płacz ze w strefie kultury ludzie parkują gdzie popadnie.
  Autor artykułu jest cwany bo mieszka i pracuje w centrum.

  • Tomek 4 kwietnia, 2019 at 8:43 am Reply

   Gdybyś zapewnił miejsce parkingowe dla każdego pracownika, to: 1. Znaczną część miasta zajmowałyby parkingi (ja nie chciałbym w takim mieście żyć); 2. Drogi byłby tak masakrycznie zakorkowane, że dojazd, nawet z Chorzowa czy Sosnowca zajmowałby godziny.
   Musimy się nauczyć, że do centrum samochodem się nie jeździ. Oczywiście infrastruktura centrów przesiadkowych i komunikacji miejskiej daje wiele do życzenia, ale powinniśmy iść w tę stronę.

  • P Śl 4 kwietnia, 2019 at 12:09 am Reply

   A może ktoś wie i się wypowie jak wygląda sprawa na Domaniewskiej w Warszawie czy tam mają odpowiednią ilość miejsc parkingowych ? 🙂 Z filmiku można się dowiedzieć, że jakieś mają, ale muszą za nie płacić, ale w KATO mają być za darmo, of course 🙂 https://www.youtube.com/watch?v=jL-1IM1BBdk Patrząc na Katowice to widać, że idziemy w tym kierunku, buduje się KTW II, F2F na Grundmanna, koło Silesii 2 biurowce, na Mickiewicza, przy Sokolskiej – to będzie piękna katastrofa 🙂

  • Grzegorz Żądło 2 kwietnia, 2019 at 9:40 pm Reply

   Nie bardzo rozumiem co ma wspólnego mieszkanie i prace w centrum z byciem cwanym? Przecież nikt nikomu nie zabrania mieszkać i pracować w centrum. Podobnie jak nikt nikomu nie zabrania mieszkać pod miastem i stać w korkach w drodze do pracy.

 3. Krzysztof 2 kwietnia, 2019 at 2:05 pm - Reply

  Od początku projektu centrów przesiadkowych wiadomo było, że to lipa. Kto przy zdrowych zmysłach wysiądzie w Ligocie i wsiądzie do tramwaju żeby przyjechać do Centrum. Każdy idzie na łatwiznę i jedzie pod budynek HPR przy Sokolskiej i tu parkuje.
  W budynku HPR mieszkań jest 200 a parking liczy 12 miejsc parkingowych. Codziennie parkuje w rejonie budynku do 80 aut. A gdzie mają parkować mieszkańcy budynku Panie Prezydencie Krupa ? Straż Miejska sporadycznie się pojawia żeby się pokazać – że jest i czuwa. Po przyjeździe z zakupów trzeba prosić, że chcemy wnieść tylko zakupy do domu a nikt tego nie potrafi zakumać. Nawet Ochrona budynku gdzie był kiedyś Bank City Handlowy. Jak myśmy kupili mieszkania w budynku HPR to było kilka aut a słoiki teraz blokują wszystko. Są wolne miejsca gdzie można zrobić parkingi w Centrum ale gdzie będą się załatwiały pieski ?

  • P Śl 4 kwietnia, 2019 at 12:16 am Reply

   Na Ligocie nie ma tramwaju i to CP z gruntu jest przegrane, ale jeśli chodzi o CP na Brynowie to już inna historia, z tego można by zrobić CP z prawdziwego zdarzenia. Tam tramwaje jeżdżą co kilka minut (chwilowo o połowę mniej), a ilość autobusów jest taka, że jakby zmodyfikować ofertę to można by zrobić jedną linię od dworca PKP co 5 minut (np. co 10 na Manhattan i co 10 na Szpital w Ochojcu) i wtedy nikt nie powie, że nie ma czymi podjechać do centrum, a bilet tylko 93 zł.

 4. Maciej_Bn 1 kwietnia, 2019 at 11:57 pm - Reply

  Pomimo ogromnej skali problemu w Katowicach i tak występuje przepaść w stosunku do mniejszych miejscowości. Tam bezkarność jest całkowita. Służby miejskie nie sprawiają nawet pozorów. W Katowicach po przyciśnięciu prowadzone są chociaż pokazówki lub doraźne, krótkotrwałe działania.

 5. grz 31 marca, 2019 at 10:18 pm - Reply

  @XYZ?

  A niby dlaczego? Parkingi są wręcz za tanie! jak kogoś stac na auto, to stać go na parkowanie. Kupujesz auto, jeździsz nim, opłacasz ubezpieczenie, tankujesz paliwo. To kosztuje. Parkingi też.

 6. XYZ 31 marca, 2019 at 4:01 pm - Reply

  Na poważnie to trzeba zająć się zwiększeniem ilości bezpłatnej powierzchni parkingowej w centrum Katowic (a nie ich likwidowaniu, co ma teraz miejsce).

  • P Śl 31 marca, 2019 at 11:40 pm Reply
   • Adam 2 kwietnia, 2019 at 10:04 am Reply

    Przebudowa skrzyżowania Armii Krajowej – Kościuszki też zwiększy korki… Tyle że przy Libero i Pętli Brynowskiej.
    To są naczynia połączone. A dla władz miasta to tylko inwestycja, którą można się pochwalić… Mimo, że przyniesie pogorszenie sytuacji przy dojazdach porannych do centrum.

   • Marek 1 kwietnia, 2019 at 7:29 am Reply

    Tepić trzeba anonimowe fake news a do takich nalezy cytowany portal. Autor artykułu? anonimowy. Źródła? Brak. Typowe fake news, które rozpowszachnienie niebawem będzie karalne.

    • Maciej_Bn 2 kwietnia, 2019 at 12:02 am Reply

     Są źródła pewne:
     Lewis, Mogridge: Estimating the influence of public policy on road traffic levels in greater London, 1977
     Braess: Über ein Paradoxon aus der Verkehrsplanung, 1968

     Są to recenzowane publikacje naukowe. Obie dowodzą, że obserwacja wspomniana przez @P Śl nie tylko nie musi być wymysłem, ale też jest zjawiskiem powszechnym.

     • Marek 2 kwietnia, 2019 at 10:05 am Reply

      Być może zachodnie publikacje z lat 60. i 70. są cenne jako źródło historyczne. bo zastować się ich do sytuacji w Katowicach w roku 2019 nie da. Nie zmienia to również faktu, że cytowany portal Miasto2077 i artykuł na nim jest anonimowy i nie podaje źródeł żadnych. To typowe fake newsy.

      • Maciej_Bn 3 kwietnia, 2019 at 12:41 am Reply

       Tak to jest, na Zachodzie cztery dekady temu coś odkryto, a u nas do dzisiaj nie potrafimy wyciągnąć z tego wniosków.

       • Marek 3 kwietnia, 2019 at 8:11 am Reply

        Uwaza Pan, że Katowice w 2019 roku są w tej samej sytuacji co Londyn w 1968 roku i dlatego należy stosować dokładnie te same koncepcje? (koncepcje, bo nie mówimy o wdrożonych rozwiązaniach tylko o teoretycznych koncepcjach w jednej z wielu publikacji teoretycznych).

        • P Śl 3 kwietnia, 2019 at 11:56 pm Reply

         Człowieku, skończ już pitolić. Na wielu płaszczyzna egzystencji miasta można mieć różna zdania, iść różnymi ścieżkami, ale w kwestii korków i parkingów jest tylko jeden kierunek i tak to działa wszędzie i twoje pitolenie i próba dyskredytacji mądrzejszych od ciebie nic nie da.

         • Marek 4 kwietnia, 2019 at 8:06 am Reply

          Bardzo duża kultura i wysoki poziom wypowiedzi. Argumentów zero. Źródeł zero. Fake newsy, frustracje i obrażanie rozmówców. Gdyby nie internet i tego typu portale Pana nikt by Pana nigdy nie wysłuchał.

 7. Maz 31 marca, 2019 at 11:41 am - Reply

  To za malo !!!! Takie dzialania nie wystarcza. Trzeba sie tym zajac na powaznie.

Dodaj komentarz

*
*