Reklama

Nielegalne parkowanie w Katowicach (odc. 5)

Redakcja
Nasza skrzynka mailowa cały czas się zapełnia. Straż miejska donosi, że ich też. I o to chodzi. Publikujemy kolejne nadesłane przez was zdjęcia i historie, które towarzyszą ich wykonaniu. Dostajemy coraz więcej sygnałów, że od czasu, kiedy zaczęliśmy publikować zdjęcia nielegalnie zaparkowanych samochodów, strażnicy zaczęli inaczej podchodzić do zgłoszeń mieszkańców. Cieszy nas to, że z każdym dniem do akcji dołączają kolejne osoby, którym zależy na zieleni i porządku w mieście.

Pani Edyta przysłała nam zdjęcia forda, który całkowicie zatarasował chodnik na ul. Kozioła. – Kierowca pojazdu nie zostawił pieszym miejsca na chodniku, zmusza pieszych do chodzenia po ulicy lub po krzakach, z których wystają gałęzie. Tylko co z wózkami dziecięcymi i inwalidzkimi? Taka sytuacja w tym miejscu powtarza się coraz częściej.

Pani Anna miała podobny problem na ul. Graźyńskiego na wysokości Tauron Ciepło i MDK „Koszutka”. – Jechałam wózkiem dziecięcym i chyba miałam przelecieć nad tym samochodem.

Czekamy na kolejne zdjęcia i koleje wasze historie, które możecie przysyłać na adres [email protected]. Przypominamy, że zdjęcia nie powinny ważyć zbyt wiele (najlepiej do 1 MB). Zawsze najlepiej zrobić dwa ujęcia, jedno w wąskim, drugie w szerokim kadrze, żeby pokazać kontekst. Do każdego zdjęcia koniecznie dołączcie opis miejsca, datę i godzinę, kiedy zostało zrobione (np. skrzyżowanie ulic Sokolskiej i Morcinka, niedziela 24 marca, godz. 9:30). Do każdego maila dołączcie też zdanie: Zgadzam się na bezpłatną publikację przesłanego przeze mnie zdjęcia/zdjęć w portalu Katowice24.info oraz w mediach społecznościowych i innych kanałach należących do portalu (Facebook, Twitter, Youtube).

Zdjęcia możecie przesyłać też poprzez wiadomości na naszego Facebooka. Musicie jednak pamiętać, że FB obniża jakość fotografii i nie wszystkie będą mogły zostać wykorzystane. Oczywiście, prosimy o dołączenie tej samej klauzuli, co przy przesyłaniu zdjęć mailem. Nie będziemy ujawniać autorów zdjęć, chyba że ktoś poprosi o umieszczenie podpisu. Najlepiej, żeby zdjęcia były zrobione w poziomie.

Jednocześnie zachęcamy do przesyłania zdjęć straży miejskiej na adres [email protected]. Jeśli wykroczenie uwidocznione na zdjęciu nie będzie budzić wątpliwości, strażnicy nie będą nawet musieli wzywać autorów zdjęć na świadka. tu też konieczne jest podanie daty, miejsca i czasu zrobienie fotografii.

Zapraszamy do oglądania i komentowania. Pod każdym zdjęciem możecie zagłosować na, waszym zdaniem, najgorzej parkującego kierowcę. Wystarczy kliknąć w symbol dłoni.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*