Reklama

Nie żyje mężczyzna, który przebiegał przez DK86

Fot. KMP Katowice.

Redakcja
Tragiczne skutki potrącenia na DK86 w Katowicach. Obywatel Niemiec, który przebiegał przez ul. Murckowską, zmarł w szpitalu. Po drugim wypadku obywatelka Niemiec w stanie ciężkim trafiła do szpitala.

Dzisiaj rano w Katowicach doszło do dwóch poważnych wypadków na drodze. Najpierw kilka minut po godz. 6.00 samochód marki Fiat Panda uderzył w przebiegającego przez jezdnię mężczyznę. Do potrącenia doszło w Zawodziu, przed tunelem pod ul. 1 Maja. Jak informuje policja, 38-letni obywatel Niemiec przekraczał jezdnie w niedozwolonym miejscu i spowodował zderzenie z samochodem na pasie w kierunku Giszowca. W tym miejscu jest aż 6 pasów ruchu. Mężczyzna w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala, a po kilku godzinach zmarł. Z urazem ręki do szpitala trafił również 29-letni kierujący fiatem.

Drugi wypadek wydarzył się kilkanaście minut później w Kostuchnie. Dwie obywatelki Ukrainy były na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Armii Krajowej, obok skrzyżowania z ul. Sezamkową. Kobiety w wieku 38 i 28 lat zostały przetransportowane  do szpitala. Starsza z kobiet w stanie ciężkim, a młodsza z urazem ręki.

Policjanci będą jeszcze ustalali szczegółowe okoliczności wypadków.  Ze wstępnych badań wynika, że kierujący samochodami byli trzeźwi. Policjanci zabezpieczyli jednak krew kierujących do dalszych badań laboratoryjnych.


Tagi:

Komentarze

  1. […] Mężczyzna, który spowodował pierwszy wypadek, nie przeżył. Więcej TUTAJ. […]

Dodaj komentarz

*
*