Reklama

Nie będzie wodnej ślizgawki na ul. Olimpijskiej. Miasto zmienia miejsce atrakcji

Ł. K.
Wodna ślizgawka to pomysł miasta na zakończenie lata i powód do pojawienia się w sobotę w strefie kultury. Ze stumetrowej atrakcji każdy będzie mógł skorzystać za darmo. Na kilka dni przed imprezą miasto zmienia lokalizację.

Kilka dni temu informacja o wodnej ślizgawce w strefie kultury wzbudziła duży entuzjazm wśród mieszkańców. Ślizgawka ma mieć 100 m długości i dwa oddzielne tory o szerokości 2 m. Ostatnie 10 m będzie przeznaczone na basen do wyhamowania. Całość ma być ułożona na miękkiej piance. Będą też przebieralnie w namiotach. Początkowo ślizgawka miała się znaleźć na ul. Olimpijskiej. Miasto postanowiło zmienić lokalizację atrakcji z dwóch powodów. Po pierwsze ze względu na odbywające się obok Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego. Te mają się rozpocząć dopiero kilka dni po ślizgawce, ale przez namioty rozstawione przed Spodkiem dostęp do atrakcji może być utrudniony. Po drugie zjazd ślizgawką w nowej lokalizacji ma być jeszcze ciekawszy, bo teren jest bardziej stromy. Ślizgawka zostanie rozłożona na ul. Jerzego Haralda. To droga dojazdowa do parkingów w strefie kultury. Przebiega między parkingami Muzeum Śląskiego i NOSPR.

Poza tym impreza odbędzie się bez zmian. Wodna ślizgawka ma być dostępna dla każdego. Dzieci poniżej 16. lat, żeby zjechać, będą musiały mieć zgodę rodzica. Zjazd ślizgawką będzie darmowy.  Z atrakcji będzie można skorzystać w sobotę, 26 sierpnia, w godzinach 12-18.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*