Reklama

Nie będzie Rambo w Katowicach. Batmana też nie

Redakcja
Urząd Stanu Cywilnego w Katowicach podsumował 2019 rok pod kątem imion nadawanych dzieciom. Na czele znaleźli się Jan i Zuzanna. Było też kilka bardzo nietypowych imion.

Z danych USC w Katowicach wynika, że  imię Jan nadawane było 147 razy. Jan awansował z drugiego miejsca, które zajął w 2018 roku. Z pierwszego na trzecie spadł Jakub. Najpopularniejszy w Polsce Antoni, w Katowicach zajął czwarte miejsce. Do pierwszej dziesiątki awansował Leon.

Wśród imion żeńskich drugi rok z rzędu liderką została Zuzanna. Takie imię dostało 147 dziewczynek. Do pierwszej 10 awansowały Pola i Amelia. – Jako ciekawostkę można podać, że ani razu nie nadano imienia Krystyna czy Barbara, które kiedyś w naszym mieście były popularne – mówi Mirosław Kańtor, kierownik USC w Katowicach.

W Katowicach nadano także rzadko spotykane imiona, jak Merida, Sofija, Malina czy Alp, Horyw, Wiliam i Wiedzimin. Kierownik USC odmówił z kolei nadania proponowanych przez rodziców imion: Joint, Koka, Pipa, Nutella, Rambo, Nirvana czy Batman.

Pierwsze dziesiątki najczęściej nadawanych imion męskich i żeńskich w 2019 roku w Katowicach:

1. Jan , 2. Franciszek , 3. Jakub 4. Antoni, 5. Filip, 6.Szymon, 7. Aleksander, 8.Leon , 9. Adam , 10. Mikołaj

1.Zuzanna, 2.Hanna, 3. Alicja, 4. Zofia, 5. Julia, 6.Maja, 7. Emilia, 8 . Lena, 9. Pola 10. Amelia.


Tagi:

Komentarze

  1. maly 3 stycznia, 2020 at 11:02 pm - Reply

    Chwala za to temu urzędnikowi pierwszy raz chwale urzędnika, trzeba być naprawdę niezle najaranym żeby dac takie imiona jak odrzucono. Za kare zmieniłbym przymusowo imie takiego rodzica na to które proponuje

Dodaj komentarz

*
*