Reklama

Nie będzie (na razie) ekspertyzy granitowych płyt

Grzegorz Żądło
Tylko jedna firma złożyła ofertę w sprawie przeprowadzenia ekspertyzy granitowych płyt, którymi od kilku lat wykładane są chodniki i place w Katowicach. W związku z tym, że cena była zbyt wysoka, urząd miasta nie zdecydował się na skorzystanie z jej usług. Będzie kolejne zapytanie ofertowe.

O tym, że urząd miasta chce przeprowadzić ekspertyzę granitowych płyt w niedawno oddanych do użytku inwestycjach, napisaliśmy pod koniec czerwca. Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic, mówił nam wtedy, że jej celem jest uniknięcie problemów podobnych do tych, które można zauważyć m.in. na ul. Mariackiej czy 3 Maja. – W perspektywie mamy m.in. przebudowę placu Dworcowego i trzeba w końcu znaleźć odpowiedź na pytanie jakiego materiału użyć, jak go przygotować i jak eksploatować, żeby nie tylko ładnie wyglądał, ale też nie ulegał uszkodzeniom – mówił Sobula.

Mimo że minęło kilka miesięcy, ekspertyzy wciąż nie ma. – Analiza rynkowa w postaci wysyłania zapytania o cenę zaowocowała tylko jedną ofertą. Mimo że firma była fachowa, zaoferowała 70 tys. zł. To trochę drogo. Warto sprawdzić rynek jeszcze raz. Poleciłem powtórzyć procedurę i teraz czekamy na odzew – mówi dziś wiceprezydent Katowic.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*