Reklama

Nauki zdalnej miało nie być, ale po kilkunastu dniach szkoły znowu będą puste

Redakcja
Uczniowie ponownie nie będą chodzili do szkół. Nauka zdalna powraca po zaledwie kilkunastu dniach od jej zniesienia. Tym razem zostanie na dłużej.

Po raz ostatni nauka zdalna w polskich szkołach została wprowadzona tuż przed świętami. Rząd wykorzystał okres przerw w nauce i postanowiono, że w dniach od 20 grudnia 2021 roku do 9 stycznia uczniowie zostaną w domach. Wtedy minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiadał, że po nowym roku uczniowie na pewno do szkół wrócą i nauka zdalna już nie powróci. Po kilkunastu dniach okazało się, że te deklaracje trzeba było zmienić. – Obserwując dane epidemiologiczne, musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej w szkołach. Rośnie liczba chorych na koronawirusa. I to jest powód, dla którego musimy ograniczać naukę stacjonarną – powiedział Czarnek podczas konferencji prasowej w Sejmie.
Od 27 stycznia do 27 lutego uczniowie szkół podstawowych klas V-VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych przechodzą na naukę zdalną. Zdalnie pracować będą również placówki kształcenia ustawicznego i centra kształcenia zawodowego. Uczniowie z klas I-IV szkół podstawowych i przedszkolaki kontynuują naukę w trybie stacjonarnym.

Pozostawiono możliwość organizowania konsultacji na terenie szkoły dla uczniów przygotowujących się do egzaminów ósmoklasisty czy maturalnego. Dyrektor szkoły może zapewnić w szkole konsultacje indywidualne lub grupowe z nauczycielem prowadzącym zajęcia edukacyjne z przedmiotów, z których uczeń przystępuje do egzaminu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*