Reklama

Narodowcy zrobili piękną reklamę Katowicom w całej Polsce [OPINIA]

Grzegorz Żądło
Jak nie kibole, to narodowcy. Chociaż pewnie w pierwszej grupie są ci drudzy i odwrotnie. Katowice znowu pokazały się na ogólnopolskiej arenie. I ponownie w bardzo negatywnym świetle. Zdjęcie z portalu Katowice24.info, na którym widać powieszone na szubienicy zdjęcia europosłów PO, obiegło cały kraj. Komentarze są jednoznaczne.

PRZECZYTAJ TEŻ: Narodowcy wieszają zdrajców w Katowicach. Bardzo słaba frekwencja podczas pikiety

Od rana dostajemy zapytania od ogólnopolskich mediów o możliwość wykorzystania zdjęcia, którym zilustrowaliśmy relację z sobotniej manifestacji narodowców na pl. Sejmu Śląskiego. Widać na nim sześć prowizorycznych szubienic, na których wiszą portrety europosłów PO, m.in. Danuty Huebner, Róży Thun, Barbary Kudryckiej, Julii Pitery i Michała Boniego. Dwa kolejne trzymają uczestnicy manifestacji, bo “zabrakło szubienic”.

Choć jak mówi w opublikowanym przez nas nagraniu (poniżej) jeden z uczestników, nawet jak “Szyszko wytnie wszystkie drzewa, to szubienic dla zdrajców nie zabraknie“.

ZOBACZ FILM

W manifestacji uczestniczyło około 30 osób. Jak tłumaczył Jacek Lanuszny, prezes Ruchu Narodowego na Śląsku, to dlatego, że akcja była spontaniczna. Trudno uwierzyć w takie tłumaczenie. No chyba, że narodowcy trzymają w kanciapie szubienice i oprawione jak obrazy zdjęcia europosłów PO. Bo przecież w każdej chwili może wystąpić potrzeba, żeby kogoś powiesić.

To co zrobili w sobotę narodowcy (żeby być precyzyjnym: Ruch Narodowy Region Śląsko-Zagłębiowski, Młodzież Wszechpolska – Okręg Śląski, Górnośląskie Stronnictwo Narodowe i ONR Brygada Górnośląska (Narodowe Katowice), było bardzo głupie. Nie można w ten sposób manifestować. Być może narodowcy po prostu nie pomyśleli (to całkiem prawdopodobne), a być może testują jak daleko mogą się posunąć. Nikt nie ma wątpliwości, że rządzący krajem PiS przymyka oczy na podobne wybryki swojego elektoratu. Ale nie można dłużej udawać, że nic się nie dzieje.

Z ciekawością czekam na to czy policja i prokuratura dopatrzą się w manifestacji przestępstwa. Nawet jeśli nie, to akcja powinna zostać głośno i dobitnie potępiona przez opinię publiczną. To już się dzieje. Wystarczy przejrzeć portale społecznościowe. Co ciekawe, nawet sami narodowcy są podzieleni. Część zdaje sobie sprawę, że wieszanie czegokolwiek na szubienicy to głupota i strzał w kolano.

A Katowice? No cóż, oberwały rykoszetem. Na szczęście, niegroźnie, bo podobna manifestacja mogła przecież przydarzyć się gdziekolwiek. Trafiła się akurat u nas. O tym jak wielkie poparcie społeczne mają w Katowicach działania narodowców, świadczy liczba uczestników pikiety. To margines i na marginesie życia społecznego takie zachowania powinny pozostać.


Tagi:

Komentarze

 1. KOSZUTKA.EU 3 grudnia, 2017 at 2:29 pm - Reply

  Są ludzie, którym w życiu po prostu się nie powiodło.

 2. Sebastian 30 listopada, 2017 at 1:14 pm - Reply

  Najwyrazniej Narodowcow zainspirowala sztuka pt. Klatwa … no ale w Klatwie wieszanie na szubienicy polskiego papiza sponsorowal budzet miasta stolecznego Warszawy…

 3. Piotrek 26 listopada, 2017 at 11:44 pm - Reply

  Wzruszyłem się. Znowu te same slogany “pełzająca dyktatura” “W Polsce odradza się faszyzm”. Kwik swin oderwanych od koryta jest co raz głośniejszy.

 4. Bercik 26 listopada, 2017 at 10:07 pm - Reply

  Adam mosz recht! I Korfanty we trule furgo jak widzi polcko nazi i endencja ze szubienicami kole jego denkmala we Katowicach… Hesssusss, narodowcy ze Altreichu…

 5. Adam 26 listopada, 2017 at 8:18 pm - Reply

  Środowisko skinhedów ubrało garnitury i przyciąga młodych. Jak kiedyś zrozumieją, że PiS sprzedał naszą wolność Moskwie i zmuszą nas do wystąpienia z Uni, by założyć nowy układ warszawski, to pozostanie im tylko maszerować z obrazami Putina po ulicy. Wybierzcie sie na wycieczkę po Rosji i zobaczcie jaki tam jest zamordyzm, bieda i beznadzieja.

  • Sebastian 30 listopada, 2017 at 1:16 pm Reply

   przesadzasz. Mlodych ludzi musiala zauroczyc “sztuka”pt. Klatwa, ewentualnie blekitne marsze Donalda Tuska. Nie zapominaj, ze “wieszanie” zaczelo sie od polskiego papieza, braci Kaczynskich, itp.

Dodaj komentarz

*
*