Reklama

Napadał na kobiety w Katowicach. Jedną próbował zabić. Stanie przed sądem

G. Ż.
Prokuratura Okręgowa w Katowicach skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie mężczyzny, który w listopadzie 2016 roku zaatakował w Katowicach  dwie kobiety. Będzie odpowiadał m.in. za usiłowanie zabójstwa, bo jednej z kobiet ciężkim przedmiotem złamał pokrywę czaszki.

29-latek najpierw zaatakował 5 listopada przy ul. Powstańców w  centrum Katowic. Nieustalonym przedmiotem uderzył w klatkę piersiową przechodzącą ulicą kobietę. Na szczęście, nie odniosła poważniejszych obrażeń. Znacznie mniej szczęścia miała kobieta, którą oskarżony zaatakował 10 dni później na ul. Brynicy w Szopienicach.  – Jak ustalono w śledztwie, działając z zamiarem pozbawienia życia uderzył ze znaczną siłą dwukrotnie ciężkim metalowym przedmiotem w głowę kobietę, a następnie zaprzestał dalszego ataku, gdyż został spłoszony przez przypadkowego świadka. Pokrzywdzona na skutek ataku doznała obrażeń ciała w postaci między innymi złamania kości pokrywy czaszki – informuje Marta Zawada-Dybek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

29-latek został zatrzymany 25 listopada 2016 roku. Od tego czasu przebywa w areszcie. Został poddany obserwacji psychiatrycznej. Biegli stwierdzili, że w chwili dokonywania ataków był poczytalny. Mężczyzna nie przyznał się do winy, ale napadnięte kobiety to właśnie jego wskazały jako sprawcę.

Prokurator postawił mu dwa zarzuty:  spowodowanie  lekkich obrażeń ciała u jednej oraz usiłowanie dokonania zabójstwa drugiej kobiety.


Tagi:

Komentarze

  1. Mieszkaniec 5 grudnia, 2017 at 10:58 pm - Reply

    Nareszcie prokuratura stawia Tak poważne zarzuty. Szkoda ze zabraklo takiej odwagi kilka lat temu gdy na Obrokach facet zaatakowal mloda kobiete metalowa rurka. Dziewczyna przez miesiąc walczyła w szpitalu o życie. Wtedy poprostu zwykły rozboik. NARESZCIE …

Dodaj komentarz

*
*