Reklama

Największy bezpłatny parking przy Parku Śląskim stał się płatny

Grzegorz Żądło
W poniedziałek na parkingu przy Centrum Handlowym AKS zaczęły obowiązywać opłaty. Klienci, którzy będą chcieli zrobić niezbyt długie zakupy, nie zapłacą za postój. Jeśli jednak ktoś chce wykorzystać parking będąc gościem Parku Śląskiego, musi liczyć się z wydatkiem nawet kilkudziesięciu złotych.

To że prędzej czy później właściciel centrum handlowego wprowadzi opłaty za parking było pewne. Kilkaset miejsc regularnie było wykorzystywanych przez uczestników imprez w Parku Śląskim. Wszystko dlatego, że parking był bezpłatny, a za wjazd do parku trzeba zapłacić. To nie mogło trwać wiecznie. Opłaty zostały wprowadzone w poniedziałek. Przez cały tydzień dwie pierwsze godziny korzystania z parkingu będą bezpłatne. W założeniu dotyczy to klientów CH AKS, ale w praktyce wystarczy pobrać bilet w automacie i włożyć za szybę. Wyjątkiem będą niedziele niehandlowe, kiedy już za pierwszą godzinę postoju trzeba będzie zapłacić 3 zł.

Cennik jest zróżnicowany. Od poniedziałku do czwartku trzecia i kolejne godziny kosztują 3 zł. Z kolei od piątku do niedzieli cena wynosi 4 zł. Postój przez cały dzień kosztuje 10 zł (pon-czw.), 15 zł (pt-niedz.) i 18 zł (niedziela niehandlowa).  Aż 50 zł trzeba będzie zapłacić za parking w trakcie imprez w Parku Śląskim i na Stadionie Śląskim. Zapytaliśmy biuro prasowe Carrefour Polska jak należy rozumieć ten punkt w cenniku. Czy zostanie wyznaczony jakiś kalendarz z imprezami, które zostaną objęte postojem za 50 zł? Na razie nie dostaliśmy odpowiedzi.

Klienci Klubu Fitness CityFIT będą mogli parkować bezpłatnie pod warunkiem, że zarejestrują swoje auto na tablecie znajdującym się wewnątrz klubu. Na tej podstawie osoba sprawdzająca parking będzie wiedziała, że właściciel pojazdu jest na treningu w klubie.

Jeśli korzystający z parkingu nie zapłacą odpowiedniej kwoty za postój, wówczas zarządca terenu może naliczyć opłatę dodatkową, która wynosi 95 zł.


Tagi:

Komentarze

 1. Bartez 4 września, 2019 at 4:12 pm - Reply

  Ciekawy ten cennik, ale moim zdaniem ostatni punkt nie do zweryfikowania…. Dużo imprez jest w tygodniu, równie dobrze można wtedy iść „pobiegać” do Parku na 3-4 godziny. Liczą na uczciwość? To chyba nie zarobią….

 2. Marcin 4 września, 2019 at 12:05 pm - Reply

  Bardzo dobrze, posiadanie samochodu jest jest równoznaczne z przywilejem darmowych parkingów.
  Najwyższa pora zabrać się za brać się za duże, darmowe parkingi, które w godzinach szczytu generują duży problem z płynnością ruchu drogowego.
  Może to skłoni chociaż małą część kierowców na zmianę środka transportu w czasie kolejnych imprez na stadionie.

 3. Michał 4 września, 2019 at 8:47 am - Reply

  W Chorzowie sa płatne, czas na Katowice.
  Jedziesz do centrum plać.
  Wszystkie ulice platne, a dla mieszkańców zezwolenia i zwolnienia z opłat.
  Reszta płacić za każdy zaparkowany samochód w mieście.

 4. Tadek 4 września, 2019 at 7:15 am - Reply

  Katowice to dno. Wszedzie szuka latwej kasy. Najlepiej orżnąć kierowcow.

  • Grzegorz Żądło 4 września, 2019 at 7:34 am Reply

   To nie Katowice, a Chorzów. Parking nie jest miejski.

   • Maria 4 września, 2019 at 8:42 am Reply

    Jeden pies. Parkingi płatne to czysty, żywy skok na kasę. Amen

    • Andrzej 4 września, 2019 at 1:21 pm Reply

     Idźmy dalej, płatne mieszkania to czysty skok na kasę. Powinny być za darmo, co nie ?

Dodaj komentarz

*
*