Reklama

Najemcy biurowca .KTW poszukują pracowników. Firmy rekrutują również na uczelniach

Ł. K.
Firmy, które wprowadzą się do biurowca .KTW, poszukują pracowników. Rekrutacja trwa, a część osób podpisała już umowy i rozpoczęła szkolenia. Miejsca pracy ma znaleźć w .KTW jeszcze więcej osób. Na razie nie są znane jeszcze wszystkie marki, które się tu wprowadzą.

Właściciel biurowca .KTW jest bardzo ostrożny. TDJ Estate na razie nie podaje nazw wszystkich firm, które już zdecydowały się na wynajem. Prezes spółki, Maciej Wójcik, powołuje się na zapisy w umowach. Zdradza jedynie, że na razie kontraktów na najem powierzchni jest „nie więcej niż dziesięć”. Do tej pory wiadomo, że w biurowcu swoje siedziby będą miały: Teleperformance Poland, Gastromall Group, Fujitsu GDC Poland i EY. Biura EY mają zostać otwarte najwcześniej, bo już za miesiąc. Firma, która swoją siedzibę ma już  w biurowcu GTC przy ul. Francuskiej, przeniesie swoją siedzibę do .KTW 11 czerwca. Międzynarodowa korporacja rekrutuje cały czas m.in. do działu usług audytorskich, kancelarii prawnej EY Law, działu doradztwa biznesowego. Potrzebni są pracownicy na różne stanowiska, od asystentów do menedżerów. W katowickim biurze firmy pracuje aktualnie ponad 100 osób.

W lipcu powinno być już otwarte biuro Fujitsu. To największy najemca .KTW. Gigant z branży IT chce zatrudnić w Katowicach ok. 200 osób. Jak zapewnia Aleksandra Królak, szef HR w Fujitsu Polska, firma nie zamierza się ograniczać. Wszystko zależy od kompetencji pracowników, bo firma poszukuje talentów. – Jesteśmy obecni na uczelniach. w przyszłym tygodniu mamy Fujitsu Day. Tyle, ile nam się udało zmieścić w tym roku, a kolejna tura od października – mówi Królak. Podczas wizyt Fujitsu na Uniwersytecie Śląskim i Uniwersytecie Ekonomicznym będzie można przyjść od razu na rozmowę rekrutacyjną. Pierwsze umowy zostały podpisane, ale zapotrzebowanie na pracowników nadal jest duże. Firma kończy adaptację przestrzeni na czterech piętrach .KTW. Biura mają być podobne do tych, które działają w Łodzi. Wnętrza mają być utrzymane w nieco japońskim stylu. Wiadomo już, że Fujitsu planuje w przyszłości rozbudować swoją siedzibę w .KTW.

PRZECZYTAJ TEŻ: Fujitsu otwiera siedzibę w biurowcu .KTW i szuka pracowników

Jedno piętro zajmie kolejna firma, która prowadzi rekrutację do nowej siedziby w .KTW. Teleperformance Polska działa już od czterech lat w biurowcu GPP przy ul. Konduktorskiej. – Planujemy, że w ciągu 1,5 roku od teraz przybędzie nam 200-250 osób. W tej chwili podpisaliśmy kontrakt z liderem produkcji i dostarczania wysokich technologii. Marka jest rozpoznawalna – mówi Mariusz Odkała, prezes Teleperformance Polska. Rekrutacja trwa i rozpoczęły się już szkolenia pierwszych pracowników. Pierwsza 20-osobowa grupa już podpisała umowy. Przyszli pracownicy Teleperformance Poland rozpoczną szkolenia w przyszłym tygodniu. Nowy projekt, który docelowo będzie realizowany w nowej siedzibie firmy – .KTW, nie jest wymagający technicznie. Pracodawca zwraca uwagę przede wszystkim na umiejętności komunikacyjne i znajomość języków obcych. Firma zajmuje się pośrednictwem pomiędzy klientem a konsumentami za pomocą różnych kanałów komunikacji (telefon, social media, komunikatory). Pracownicy zajmują się m.in. posprzedażową obsługą klienta i wsparciem technicznym. Obecnie Teleperformace Polska zatrudnia około 180 osób i obsługuje klientów z 17 krajów w kilku językach. W .KTW firma zajmie powierzchnię ok. 1500 m kw. Będzie tam od 150 do 170 stanowisk pracy. Najprawdopodobniej firma wprowadzi się do nowego biura pod koniec wakacji.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*