Reklama

Na tarasach Spodka może być tłoczno. Dzisiaj rusza Gastro Fajer i kino plenerowe

Zdjęcie z edycji poprzedniej edycji Gastro Fajera w 2018 roku.

Redakcja
Kolejna plenerowa miejscówka w Katowicach powraca. Dzisiaj na tarasach Spodka rusza Gastro Fajer. Będzie jedzenie, picie i pokazy filmowe. Wszystko ma się odbywać zgodnie z aktualnymi obostrzeniami.

Po raz trzeci na tarasach Spodka rusza Gastro Fajer. Nocny market gastronomiczny w poprzednich sezonach letnich przyciągał tłumy. Teraz będą one nieco mniejsze, bo organizatorzy muszą przestrzegać obowiązujących ograniczeń. Przy wejściach na teren staną dozowniki ze środkami do dezynfekcji rąk. Poza tym zachowane mają być odstępy w kolejkach i pomiędzy miejscami siedzącymi. W zeszłym roku odbywającemu się co tydzień Gastro Fajerowi towarzyszyła muzyka. Były koncerty, jam session oraz występowali DJ-e. Tym razem nocny market skupi się przede wszystkim na ofercie gastronomicznej. Podczas pierwszych dni działania będzie można spróbować jedzenia i picia z food trucków: Montownia, Klapsznita, Curry Point, Oh My Ramen, Struś Burger, Churros, Dim Sum, Ideollo i Bike Cafe. W kolejnych tygodniach wystawcy będą się zmieniali. Zamówione dania odwiedzający zjedzą na miejscu lub będą mogli wziąć na wynos. Na miejscu przygotowane zostaną dwa bary, w których dostępne będą koktajle, drinki i piwo.

W poprzednich edycjach atrakcje były różnorodne, ale tym razem organizatorzy będą musieli się ograniczyć do kina plenerowego. To będzie pierwsze takie kino w Katowicach w tym sezonie letnim. Dzisiaj, pierwszego dnia Gastro Fajera, odbędzie się pokaz filmu „Młodość” (godz. 21.00). Na razie nie jest znany pełny repertuar plenerowych seansów. Sam market rusza o godz. 17.00.

Będzie się odbywał od 3 czerwca do końca sierpnia, od środy do niedzieli. Gastro Fajer ma być czynny w godzinach 17.00 – 24.00 (środy, czwartki, niedziele) i 17.00 – 02.00 (piątki, soboty). Aktualne informacje dotyczące wydarzeń na tarasach Spodka można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*