Reklama

Na stronie Urzędu Miasta Katowice znajdowała się reklama szkoleń prywatnej firmy. Po naszych pytaniach baner został zdjęty

Grzegorz Żądło
Na jednej z podstron oficjalnej witryny UM Katowice (katowice.eu) został zamieszczony baner reklamujący szkolenie prywatnej firmy z zakresu wykorzystania social mediów w wyborach samorządowych. Po naszych pytaniach baner został zdjęty.

Strona Katowice.eu to oficjalny portal miasta. W zakładce Rada Miasta można tam znaleźć m.in. materiały na komisje i sesje. Znajdują się one na podstronie katowice.esesja.pl, na którą wchodzi się ze strony głównej.

Jeszcze w poniedziałek znajdował się tam baner z reklamą szkoleń prywatnej firmy. Tytuł: “Jak wygrać social media, żeby wygrać wybory samorządowe?“.

Zapytaliśmy UM Katowice dlaczego na oficjalnej stronie miasta reklamowana jest firma oferująca komercyjne szkolenia dla kandydatów na radych czy prezydenta.

Strona katowice.esesja.pl z materiałami dla radnych (aplikacja esesja) jest prowadzona w ramach umowy z zewnętrzną firmą. Materiały dla radnych umieszcza na tym portalu Biuro Rady Miasta. Baner szkoleniowy umieściła tam samodzielnie i bez informowania miasta o tym firma będąca autorem aplikacji, reklamując w ten sposób swoje własne szkolenie. Po interwencji miasta baner został ściągnięty ze strony – odpowiedziała nam m Sandra Hajduk, rzecznik UM Katowice.


Tagi:

Komentarze

 1. arek 14 lutego, 2024 at 9:47 pm - Reply

  po interwencji miasta, radnych i prezydenta nagle wszystko się odmienia, przecież Ci ludzie tam niby wchodzą po materiały do pracy i jakoś ich to nie oburzało, dopiero jak im pokazać palcem, a najlepiej opisać sytuację w mediach to dopiero się dzieje, brakuje jeszcze zdjęcia na FB “bez”radnego z dopiskiem “dzieje się” na potwierdzenie ich fantastycznej sprawczosci

 2. AA 13 lutego, 2024 at 4:44 pm - Reply

  Czyli znów: nie wiemy kto, nie wiemy dlaczego, to nie my, “samo się tam umieściło”, “a kto zwraca uwagę na takie detale”.
  Część osób pomyśli – biorąc pod uwagę profil odwiedzających stronę, że to reklama kontekstowa podsyłana przez np Google. 🙂

  • Sk 14 lutego, 2024 at 5:31 am Reply

   miasto betonu upada pod każdym względem Krupa upadek tego miasta dzięki Tobie

Dodaj komentarz

*
*