Reklama

Na lotnisku w Pyrzowicach stanie kolejny hangar. Wiadomo, kto będzie najemcą

fot. Katowice Airport.

Redakcja
Nowy hangar w Katowice Aiport. Zarządca portu lotniczego poinformował o szczegółach dużej inwestycji. GTL S.A. po raz kolejny zacieśni współpracę z jednym z przewoźników.

Ostatni, trzeci hangar na lotnisku w Katowicach, został otwarty uroczyście w połowie 2022 roku. Jego najemcą została linia lotnicza Wizz Air. Dzisiaj zarządca Katowice Airport poinformował o planach inwestycyjnych dotyczących rozbudowy bazy technicznej. Czwarty hangar do obsługi samolotów powstanie tuż obok ostatnio wybudowanego. Nowy hangar będzie miał podobne parametry do niego.

Ma mieć ok. 10 tys. m kw. powierzchni i zostanie wyposażony w dwie zatoki serwisowe umożliwiające przeglądy samolotów wielkości Airbusa A321neo. W obiekcie znajdą się także liczne pomieszczenia warsztatowe, w tym m.in. lakiernia i szlifiernia. Hangar wyposażony będzie także w trzykondygnacyjne zaplecze biurowo-socjalne wraz z częścią przeznaczoną do prowadzenia szkoleń.

Wiadomo już, że najemcą obiektu zostanie Wizz Air. – Jest nie tylko największym przewoźnikiem w Katowice Airport pod względem liczby obsługiwanych pasażerów, ale także największym najemcą hangarów na naszym lotnisku, co pokazuje trwałość naszej współpracy – mówi Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego S.A.

Ta współpraca trwa już od 20 lat. W miniony weekend świętowano okrągłą rocznicę pierwszego komercyjnego lotu węgierskiego przewoźnika z Katowice Airport. Aktualnie Wizz Air bazuje w Katowice Airport 5 samolotów typu Airbus A320/A321. W tym sezonie oferuje z lotniska w Pyrzowicach 26 tras do 18 państw. Obecnie linia lotnicza korzysta tu z dwóch hangarów.

Budynek jest aktualnie w fazie projektowania. GTL S.A. zakłada, że do końca 2024 roku powinien zostać wybrany wykonawca prac budowlanych, a gotowy hangar zostanie oddany do użytku najpóźniej do końca stycznia 2026 roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*