Reklama

Kościół oddał za darmo działkę miastu. Teraz powstanie hala sportowa i nowe boisko

Łukasz Kądziołka
Nowa hala sportowa, boiska zewnętrzne i sale lekcyjne. Wyczekiwana przez mieszkańców Podlesia inwestycja jest bliżej realizacji. Żeby rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21 była możliwa, miasto musiało najpierw pozyskać teren od parafii.

Coraz bliżej zapowiadanej od kilku lat inwestycji w Podlesiu. Mieszkańcy tej dzielnicy wielokrotnie prosili miasto o rozwiązanie problemów Szkoły Podstawowej nr 21. Placówka nie jest w stanie pomieścić wszystkich uczniów. Dlatego dzieci muszą uczyć się na zmiany, często do późnych godzin. Sama sala gimnastyczna również jest bardzo mała. Obecnie zajęcia  prowadzone są w dwóch obiektach – w budynku historycznym wybudowanym w 1905 roku oraz w nowszym z 1962 roku, który został rozbudowany w 2014 roku. 2,5 roku temu, pod koniec 2019 roku, miasto otrzymało wyłącznie za koszty notarialne dwie działki o łącznej powierzchni ponad 1300 m kw. od parafii Matki Bożej Częstochowskiej. W tym tygodniu spółka Katowickie Inwestycje ogłosiła przetarg na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 21 im. Karola Miarki.

W miejscu, gdzie obecnie znajdują się boiska szkolne powstanie hala. Dokumentacja projektowa zakłada wybudowanie nowej hali sportowej, w której znajdą się pełnowymiarowe boiska do piłki ręcznej, koszykówki oraz siatkówki, wraz z niezbędnym obwodowym pasem bezpieczeństwa i szatniami. Szkoła zyska też 10 klas lekcyjnych, które będą zlokalizowane w nowym budynku. Wszystkie istniejące obiekty zostaną ze sobą połączone za pomocą łącznika. Po drugiej stronie ulicy znajduje się ogród parafii. To tam przeniesione zostanie boisko. Będzie to wielofunkcyjne boisko z piłkochwytami. Poza tym powstanie siłownia ze sztuczną nawierzchnią oraz ogrodzony plac zabaw. Jak zapowiada miasto, mieszkańcy będą również mogli korzystać z nowej hali w godzinach popołudniowych i wieczornych.

Pierwotnie koszt rozbudowy szacowano na około 18 mln zł. Teraz inwestycja może kosztować nawet 23 mln zł. Planowany termin rozpoczęcia robót budowlanych to druga połowa tego roku. Prace miałyby potrwać 15 miesięcy. Firmy na składanie ofert mają czas do 23 czerwca.

Wizualizacje: ARP Manecki


Tagi:

Komentarze

  1. Mar 12 czerwca, 2022 at 10:08 pm - Reply

    A co ze stadionem?
    Przecież niby dlatego tą studnie bez dna budujemy by była tam właśnie hala sportowa.

  2. biohack 12 czerwca, 2022 at 3:40 pm - Reply

    Świetny pomysl!

Dodaj komentarz

*
*