Reklama

Muzyka, teatr i badminton. Impreza dla dzieci z Aleppo w Katowicach

fot. Krzysztof Lisiak.

Redakcja
Duża impreza, której celem jest pomoc dzieciom z Aleppo, w Katowicach. Przez trzy dni mieszkańcy będą mogli wybrać się do teatru, na koncerty i pograć w badmintona. Wszystko po to, żeby zebrać jeszcze więcej pieniędzy na ośrodek w Syrii.

Do tej pory udało się zebrać ok. 1,2 mln zł, a potrzeba jeszcze mniej więcej trzy razy tyle. Katowice włączają się w akcję charytatywną “Śląskie dzieciom Aleppo”. To inicjatywa, którą od kilku miesięcy prowadzą franciszkanie z Panwenik. W zbiórce pieniędzy ma pomóc trzydniowa impreza, która rozpocznie się 1 czerwca. W Dzień Dziecka każdy, kto wybierze się na spektakle w Teatrze Lalki i Aktora Ateneum i Teatrze Korez, dołoży się do akcji. Dochód ze spektakli pt. “Babcia na jabłoni” (o godz. 17.00) i “Wiwisexia” (o godz. 19) zostanie w całości przekazany na konto “Śląskie Dzieciom Aleppo”. Kolejne dni to muzyczne i sportowe atrakcje. W sobotę, 2 czerwca, w różnych salach Miasta Ogrodów wystąpi kilkunastu artystów. Podczas 15-godzinnego maratonu muzycznego będzie można usłyszeć m.in. zespół Vołosi, Miuosha we wspólnym projekcie z Hengelo i utalentowanych młodych muzyków z konkursu Dzielnica Brzmi Dobrze. Wszystko zakończy klubowa impreza z didżejami w Jazz Club Hipnoza. Ostatni dzień akcji to okazja do pogrania w badmintona. Na pl. Sejmu Śląskiego powstaną korty, a w trakcie imprezy będzie można pograć nie tylko ze swoimi bliskimi i znajomymi. Podczas Festiwalu Badmintona swoje umiejętności  zaprezentują profesjonaliści z kadry narodowej. Chętni zmierzą się z zaproszonymi gwiazdami (m.in. Piotrem Gruszką, Miuoshem i Weroniką Nowakowską), wezmą udział w badmintonowych konkursach i zabawach. Wstęp na Festiwal Badmintona przygotowany przez TKKF „Czarni” Katowice jest wolny. Podczas wydarzenia prowadzona będzie  kwesta na rzecz akcji charytatywnej. Bilety w formie cegiełek na koncerty 2 czerwca można kupić online na ticketportal.pl i kupbilecik.pl oraz na miejscu. Ceny biletów to: 10 zł, 20 zł i 30 zł. Pełny program imprezy Katowice grają dla Aleppo jest dostępny TUTAJ.

PRZECZYTAJ TEŻ: Katowice pomogą wybudować ośrodek dla dzieci z Aleppo

Akcja “Śląskie dzieciom z Aleppo” rozpoczęła się pod koniec stycznia br. Jej celem jest pomoc dzieciom mieszkającym w Aleppo, wiele z nich to sieroty. Dzięki zebranym pieniądzom przy klasztorze franciszkanów ma powstać ośrodek opieki dla dzieci. W nim franciszkanie będą mogli zaopiekować się potrzebującymi. Cały czas można przelewać pieniądze na ten cel.

Przelewów można dokonywać na numer konta:

90 1560 1111 0000 9070 0011 6398

Jako tytuł wpłaty konieczny jest dopisek „Śląskie Dzieciom Aleppo”.


Dodaj komentarz

*
*