Reklama

Most nad Rawą do wyburzenia Będą utrudnienia przy Uniwersytecie Śląskim

fot. KAW.

Redakcja
Rusza budowa mostu nad Rawą w centrum Katowic. Prace rozpoczną się od rozbiórki starego obiektu i kładki dla pieszych. Będą utrudnienia obok Uniwersytetu Śląskiego.

Dzisiaj rozpoczyna się drogowa inwestycja w centrum Katowic. Polega ona na rozbiórce mostu i kładki nad Rawą oraz budowie całkiem nowego obiektu na ul. Bankowej, przy Uniwersytecie Śląskim. Ten obecny jest już w kiepskim stanie. Prace rozpoczną się od organizacji placu budowy. Zostaną przygotowane rusztowania, osłony, zabezpieczenie rzeki, zabezpieczenie terenu przed zanieczyszczeniami pochodzącymi z budowy, zabezpieczenie sieci i urządzeń obcych, zabezpieczenie sieci pod obiektem na czas wykonywania robót. Ponadto trzeba będzie rozebrać nawierzchnię chodników, izolację na moście, a także stalową konstrukcję mostową. W miejsce starego obiektu powstanie nowa konstrukcja. W ramach prac dodatkowych wymieniona zostanie kanalizacja.

W pierwszym etapie inwestycji ruch pieszy w ciągu ul. Bankowej zostanie utrzymany na starej kładce zlokalizowanej po zachodniej stronie istniejącego obiektu. Jednak samochody tędy nie przejadą. Na wysokości rozbieranego obiektu zostanie wprowadzone całkowite zamknięcie ul. Bankowej dla ruchu pojazdów. Zostanie poprowadzony objazd z wykorzystaniem ul. Warszawskiej i Szkolnej. W celu skomunikowania posesji położonych przy jednokierunkowym odcinku ul. Moniuszki, zaprojektowano wprowadzenie dwóch kierunków ruchu na odcinku od ul. Bankowej do ul. Szkolnej. Dlatego na czas prac nie będzie możliwe parkowanie na jezdni na tym odcinku. W etapie drugim, ruch pieszy zostanie przekierowany ze starej kładki na nowy chodnik w ciągu nowego mostu.

Wykonawca, IMB-Podbeskidzie” Sp. z o.o. ze Skoczowa, ma ponad 5 miesięcy na zrealizowanie prac. Koszt inwestycji to nieco ponad 4 mln zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*