Reklama

Morderstwo w Parku Kościuszki: nowe fakty

Grzegorz Żądło
Policja ustaliła już tożsamość kobiety, której ciało zostało znalezione wczoraj wczesnym popołudniem w Parku Kościuszki. To 62-letnia mieszkanka Katowic. Mieszkała w pobliżu parku. Wyszła na spacer z psem i została zamordowana. Ktoś podciął jej gardło. Policja szuka świadków.

Wczoraj tuż po godz. 13 przypadkowy przechodzień znalazł w Parku Kościuszki ciało kobiety. Zadzwonił na pogotowie. Ratownicy, którzy przyjechali na miejsce, stwierdzili zgon. Powiadomili policję. Wczoraj przez kilka godzin w Parku Kościuszki pracowali policyjni dochodzeniowcy i technicy. Szukali, m.in. przy pomocy wykrywaczy metali, jakichkolwiek rzeczy, które mogą mieć związek ze śmiercią kobiety. Policja nie zdradza czy cokolwiek znalazła. Nie informuje też czy przesłuchała już jakichś świadków. Apeluje za to do wszystkich, którzy widzieli wczoraj w Parku Kościuszki coś niepokojącego. Być może ktoś zauważył coś lub kogoś podejrzanego także w ostatnich dniach.

Wszyscy, którzy mogą pomóc w ustaleniu okoliczności śmierci katowiczanki, proszeni są o kontakt pod nr telefonu 997, 112 lub 32-200 2555.

Śledztwo w sprawie śmierci kobiety prowadzi Prokuratura Rejonowa Katowice-Zachód. Prokurator zarządził już sekcję zwłok. – Wstępne wyniki będą znane dzisiaj po godz. 13 – informuje Aneta Paciorek, szefowa Prokuratury Rejonowej Katowice-Zachód.

Na razie w tej sprawie została przesłuchana jedna osoba.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*