Reklama

Monitoring zarejestrował wczorajszy wypadek przy Galerii Katowickiej

Grzegorz Żądło
Wracamy do sytuacji z wczorajszego wieczora, kiedy to osobowe audi uderzyło w Galerię Katowicką. Prowadzący samochód 34-letni mężczyzna miał atak padaczki. Jest też osobą niepełnosprawną.

Wczoraj około godz. 20:30 w drzwi Galerii Katowickiej od strony ul. Słowackiego uderzyło Audi. Samochód najpierw skosił barierkę, a potem z dużą siłą rozbił drzwi ewakuacyjne. – Drzwi są całkowicie wyrwane. Pękła w nich szyba. Przy profilach jest też ukruszona  ściana – mówi Agnieszka Dźwigoń, rzecznik prasowy Galerii Katowickiej.

To ochroniarze centrum handlowego wyciągnęli kierowcę z samochodu. Okazało się, że miał atak padaczki. Dodatkowo jest osobą niepełnosprawną. Nie ma jednej nogi. Samochód wyposażony był w automatyczną skrzynię biegów.

Wiele osób zastanawia się jak to możliwe, że osoba chora na padaczkę, może prowadzić samochód. – Na razie jest za wcześnie, żeby wyciągać jakieś daleko idące wnioski. Wszelkie czynności będziemy mogli przeprowadzić po zakończeniu hospitalizacji tego mężczyzny. Na pewno zostanie skierowany na badanie lekarskie, które pozwoli odpowiedzieć na pytanie, czy nadal może być kierowcą – mówi mł. asp. Agnieszka Żyłka, rzecznik KMP w Katowicach.

Jak się dowiedzieliśmy, całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring Galerii Katowickiej. Nagranie jest już zabezpieczone.


Tagi:

Komentarze

 1. fred 4 czerwca, 2020 at 11:23 am - Reply

  AA – osoba z chorobą alkoholową może prowadzić pojazdy. Nie myl samej choroby ze stanem upojenia. Alkoholik, nawet jeśli nie pije od lat zostanie alkoholikiem na całe życie

  • AA 4 czerwca, 2020 at 1:37 pm Reply

   Osoba z chorobą alkoholową, nawet niepijąca, w trakcie badania lekarskiego nie otrzyma weryfikacji celem otrzymania uprawnień.
   Każdy lekarz badający kandydata na kierowcę zadaje pytanie: Czy mam pan/pani problem z alkoholem.
   Twierdząca odpowiedz wyklucza kandydata

 2. mbbm 4 czerwca, 2020 at 8:52 am - Reply

  Może to był pierwszy raz. Ale to mało prawdopodobne.

 3. AA 4 czerwca, 2020 at 12:22 am - Reply

  1 Jeżeli kierowca nie ma nogi to obowiązkowo pojazd musi być specjalnie przystosowany. Automatyczna skrzynia biegów nie ma tu nic do rzeczy ! Chodzi o dodatkowy hamulec roboczy uruchamiany ręką
  2 Jeżeli u kierowcy zdiagnozowano padaczkę to identycznie jak u osoby np z chorobą alkoholową lekarz ma OBOWIĄZEK zawiadomić właściwego starostę / prezydenta aby ten COFNĄŁ uprawnienia do kierowania WSZYSTKICH POJAZDÓW
  3 Pytanie czy kierujący miał uprawnienia? Czy wiedział na jakie ryzyko siebie i innych naraża ?
  4 OC w takim przypadku nie działa – sprawca / kierowca za wyrządzone szkody płaci z własnej kieszeni

 4. Milan 3 czerwca, 2020 at 8:18 pm - Reply

  Badania? Sam wypadek chyba dał jasną odpowiedź. Gdyby na chodniku szły dzieci, to byłyby martwe. Więcej wiedzieć nie potrzebuję.

Dodaj komentarz

*
*