Reklama

Mimo że konkurs jeszcze trwa, nowy dyrektor transportu w metropolii został już wybrany?

Grzegorz Żądło
Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, nowym dyrektorem Zarządu Transportu Metropolitalnego ma zostać dr Anna Urbanek, która od 2010 roku pracuje w KZK GOP.  –  Jeżeli złoży podanie jako jedyna, to będzie miała duże szanse – mówi Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Jak donosi nasz informator, Anna Urbanek została wskazana jako nowy dyrektor ZTM już kilka tygodni temu, kiedy wiadomo już było, że Marek Kopel odejdzie ze stanowiska. – 20 grudnia podczas spotkania z pracownikami KZK GOP, informację o wyborze pani Anny Urbanek na stanowisko dyrektora Zarządu Transportu Metropolitalnego podał odchodzący dyrektor i przewodniczący zarządu KZK GOP Roman Urbańczyk, który życzył jej wielu sukcesów na nowym stanowisku – mówi nasz informator.

Urbanek pracuje w KZK GOP od września 2010 roku. Wygrała wtedy konkurs na stanowisko podinspektora w referacie badań i rozwoju. Po kilku latach została zastępcą naczelnika wydziału sprzedaży KZK GOP. Z kolei w marcu 2018 roku została kierownikiem działu usług przewozowych ZTM.

Jednocześnie prowadzi zajęcia ze studentami na Uniwersyecie Ekonomicznym w Katowicach. Jak mówi nasz informator, jest bliską współpracownicą Grzegorza Dydkowskiego, zastępcy dyrektora biura KZK GOP ds. rozwoju a także kierownika katedry transportu na  Uniwersytecie Ekonomicznym.

Zapytaliśmy Kazimierza Karolczaka, przewodniczącego zarządu GZM, czy Anna Urbanek rzeczywiście ma zostać szefem Zarządu Transportu Metropolitalnego. – Wiem, że jest zainteresowana tym stanowiskiem i też namawiana przez współpracowników. Jeżeli złoży podanie jako jedyna, to będzie miała duże szanse. Podobnie jak w przypadku kandydatury pana Marka Kopla, który też jako jedyny złożył podanie w konkursie. Jeżeli jednak będzie więcej kandydatur, to komisja konkursowa zdecyduje kto wygra.

Termin składania aplikacji w konkursie na dyrektora ZTM mija 31 grudnia. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, zainteresowanie naborem jest małe.


Tagi:

Komentarze

 1. Ewa 31 grudnia, 2018 at 7:28 pm - Reply

  Pani Urbanek już pracuje w ZTM. Dostała tam stanowisko Kierownika Działu Usług Przewozowych. Ogłoszenie o pracę nosi numer ZTM.2111.5.2018 z dnia 05.03.2018. Ciekawe dlaczego ta informacja nie została podana do publicznej wiadomości?

 2. Luke 29 grudnia, 2018 at 10:06 pm - Reply

  Ja mam wątpliwość nawet do przygotowania teoretycznego. Ta Pani jest odpowiedzialna za absurdy w taryfie ŚKUP, a w KZK GOP po “błyskotliwym” awansie zajmowała się nie wiadomo czym. Warto poprzeglądać również artykuły z prasy naukowej. Same banały, które potrafiłby napisać student pierwszego roku.
  Generalnie brak przygotowania teoretycznego do zarządzania tak dużą firmą, o praktyce nie wspominając. Na stanowisko dyrektora ZTM potrzebna jest osoba z charakterem, taka jak kiedyś Pan Freisler w Tramwajach Śląskich. Jeżeli te zmiany w komunikacji miałyby wyglądać jak obecne linie lotniskowe, to lepiej niech już zostanie po staremu.

  • Jacob 31 grudnia, 2018 at 1:34 pm Reply

   Pani Anna Urbanek rozpoczęła pracę w KZK GOP pod koniec 2010 roku na stanowisku Podinspektor w Referacie Badań i Rozwoju. Była jedyną słuszną kandydatką na to stanowisko (nabory w KZK GOP opierają się w większości na znajomościach i powiązaniach rodzinnych, kto pracuje tam ten wie). Namaszczenia dokonał prawdopodobnie Zastępca Dyrektora ds. Rozwoju pan Grzegorz Dydkowski, który został jej przełożonym w KZK GOP. Pan dr hab. inż. Dydkowski, profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach jest kierownikiem Katedry Transportu w tej Uczelni, a pani Anna Urbanek jest w jego Katedrze Adiunktem, tak więc znają się bardzo dobrze. Wkrótce zostało utworzone specjalnie dla pani Urbanek stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Sprzedaży w KZK GOP (również podlegające Dyr. Dydkowskiemu). Dziwne, że od 1991 roku odkąd zaczął funkcjonować KZK GOP nie było takiej potrzeby… Współtworząc Taryfę ŚKUP, nieprzyjazną pasażerom, nadmiernie rozbudowaną, z dziwnymi limitami, koniecznością rejestracji wejść i wyjść można było przyjrzeć się mizernemu przygotowaniu merytorycznemu i kiepskiej znajomości branży komunikacyjnej. Tajemnicą Poliszynela jest, że Taryfa ŚKUP i generalnie wszystko co podlega panu Dyrektorowi Dydkowskiemu jest polem jego doświadczeń naukowych opisanych w wielu publikacjach. Dziwne, że zamiast menedżerów zatrudnia się w KZK GOP na stanowiskach dyrektorskich naukowców-teoretyków (prof. Dydkowski od 1992 do nadal, prof. Tomanek 1992-2004). Łatwo wywnioskować kto de facto będzie rządził ZTM jeśli pani Urbanek “wygra” konkurs na to stanowisko…

 3. P Śl 29 grudnia, 2018 at 4:28 pm - Reply

  Zainteresowanie małe, bo dobrze wiadomo, że ten cały konkurs to pic na wodę. Przygotowanie teoretyczne ma. Ogólnie w czym jest problem to wie wiele osób, ale jeszcze trzeba znać tą sieć, rozumieć i wiedzieć co z tym zrobić. No i tutaj wyczuwam duuuży problem 🙂 Obstawiam, że zmiany będą, ale przeczucie mi mówi, że będą bezmyślne i zamiast pomóc to jeszcze bardziej ten region i tą KM pogrążą. Tak poza tym to może być ciężko ludzi wyciągnąć z samochodów, szczególnie do byle czego. Wczoraj jako tako Katowice były płynnym miastem, ale na galerie był istny szturm, bo były jakieś “pseudo” wyprzedaże. No i przy takiej Silesii, żeby wjechać na parking ludzie stali chyba po godzinie, gdzie ostatecznie okazywało się, że miejsca na parkingu brak. Osobiście porzuciłbym to auto w pierwszym dobrym miejscu, nawet kilometr od galerii, i dalej pieszo, ale widać ludzie mają takie siano w głowach na punkcie dojazdu autem pod drzwi, że dla nich to niewyobrażalny scenariusz 🙂

 4. Gienek 28 grudnia, 2018 at 1:04 pm - Reply

  Kości zostały rzucone…..ciekawe czy godo i umie ślonsko godka….buhahaha

Dodaj komentarz

*
*