Reklama

Mikołowska w ścisłym centrum ma mieć trzy pasy w jedną stronę

Grzegorz Żądło
Urząd miasta jest blisko podpisania porozumienia z PKP PLK w sprawie budowy trzeciego pasa ruchu na ul. Mikołowskiej na kierunku od południa do centrum miasta. Dodatkowa jezdnia miałaby powstać pod wiaduktem przy skrzyżowaniu z ul. Słowackiego i ul. Matejki.

Urząd miasta od kilku lat prowadzi rozmowy z PKP PLK w sprawie przebudowy wiaduktów w Katowicach. Jeśli przygotowywana przez kolej przebudowa biegnącej przez miasto linii E 65 dojdzie do skutku (warunkiem jest unijne dofinansowanie), zdecydowana większość wiaduktów zostanie praktycznie zbudowana na nowo. Prace mają potrwać 5 lat, a w ich trakcie trzeba się będzie liczyć z dużymi utrudnieniami w ruchu. To jednak jeszcze odległa przyszłość. Jeśli jednak do przebudowy dojdzie, wszystko wskazuje na to, że przy okazji inwestycji powstanie trzeci pas ruchu na ul. Mikołowskiej. Dodatkowa jezdnia miałaby zostać zbudowana na odcinku od ul. Andrzeja do skrętu w prawo w kierunku Galerii Katowickiej. – Jest tam szeroki chodnik, więc miejsca wystarczy – mówi Bogusław Lowak, naczelnik wydziału transportu UM Katowice. Po co trzeci pas pod wiaduktem? Byłby to po prostu buspas przeznaczony dla autobusów, które jadą na podziemny dworzec.

Jak informują i miasto, i PKP PLK, strony są już na ostatnim etapie uzgodnień i niedługo powinno zostać podpisane porozumienie w tej sprawie.


Tagi:

Komentarze

 1. Michał 26 maja, 2019 at 8:46 am - Reply

  A dla rowerów będzie dodatkowy pas?
  Można połączyć Park Kościuszki i Plac Wolności.
  Coś dla mieszkańców tego miasta ogrodów.

 2. arfer 25 maja, 2019 at 10:56 am - Reply

  taaaak, jeszcze więcej samochodów w śródmieściu
  brawo Katowice

 3. Piotr 25 maja, 2019 at 8:56 am - Reply

  Chyba ktoś na główkę upadł.

Dodaj komentarz

*
*