Reklama

Mieszkanie Plus w Katowicach: umowa z wykonawcą podpisana

Ł. K.
Coraz bliżej realizacji inwestycji mieszkaniowej w pobliżu Nikiszowca. Umowa z wykonawcą została podpisana, a wkrótce ma ruszyć budowa. Osiedle na 500 mieszkań ma powstać w ciągu 30 miesięcy i będzie kosztowało ponad 100 mln zł.

Miało być wbicie łopaty, ale skończyło się na podpisaniu umowy. W obecności premiera Mateusza Morawieckiego podpisana została umowa na budowę pierwszego osiedla w ramach programu Mieszkanie dla Rozwoju. To jeden z filarów rządowego programu Mieszkanie Plus. Projekt pracowni 22Architekci z Warszawy został wybrany już kilka miesięcy temu, w lipcu. Zakłada budowę osiedla mieszkalnego złożonego z 4-kondygnacyjnych budynków. Łącznie na tzw. Mrówczej Górce, która jest położona przy ul. Górniczego Dorobku, ma powstać 509 mieszkań o średniej powierzchni ok. 60 m kw.  

PRZECZYTAJ TEŻ: Tak będzie wyglądał nowy Nikiszowiec. Jest koncepcja osiedla z programu „Mieszkanie Plus” [WIZUALIZACJE]

Budynki mieszkalne w pobliżu Nikiszowca mają powstać w ciągu 30 miesięcy. Budową zajmie się firma IDS-BUD S.A. Koszt inwestycji wynosi ponad 100 mln zł brutto. Inwestycję sfinansuje BGK Nieruchomości S.A. (BGKN), a za jej realizację odpowiedzialna będzie spółka celowa utworzona przez BGKN oraz Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

PRZECZYTAJ TEŻ: Wiadomo dla kogo będą mieszkania z programu „Mieszkanie Plus”. Jest też propozycja czynszu


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*