Reklama

Mieszkańcy pytają czy wystarczy parkingów w Parku Zadole. Miasto uspokaja

Posiedzenie komisji infrastruktury i środowiska w ośrodku MOSiR-u w Parku Zadole.

Ł. K.
Mieszkańcy obawiają się, że po otwarciu nowych atrakcji w Parku Zadole kierowcy będą parkowali wszędzie. W parku budowana jest tężnia solankowa i basen miejski. Miasto twierdzi, że parkingów wystarczy i będzie dużo innych możliwości dojazdu, czyli pociąg, autobus i rower.

Mieszkańcy i radni obawiają się, że kierowcy będą rozjeżdżali Park Zadole, gdy otwarte zostaną tu dwie nowe atrakcje. Chodzi o budowaną tężnię solankową i basen miejski. Miasto uspokaja, bo jest przecież komunikacja publiczna i rower. Podczas posiedzenia komisji infrastruktury i środowiska o parking pytał m.in. Andrzej Najdrowski z Rady Jednostki Pomocniczej nr 6 Ligota-Panewniki. Jego zdaniem nowe obiekty będą przyciągały bardzo dużo osób spoza Katowic. Są obawy, że kierowcy będą parkowali gdzie popadnie. Urzędnicy nie potrafili podać dokładnej liczby miejsc parkingowych, które powstaną przy basenie. Jak mówił Stanisław Wąsala, dyrektor MOSiR-u, ma ich być ok. 150. Jednak zgodnie z planami parking ma pomieścić 94 samochody, a dwa miejsca będą przeznaczone dla autokarów. Od razu padło pytanie, czy to wystarczy.

PRZECZYTAJ TEŻ: Rozpoczęła się budowa trzeciego basenu w Katowicach. Będą gabinety rehabilitacyjne i basen zewnętrzny z plażą

Wiceprezydent Mariusz Skiba przekonywał, że dojazd do Parku Zadole jest dogodny, a będzie jeszcze lepszy. Poza tym, jego zdaniem, szkoda za wszelką cenę powiększać parking kosztem zieleni. – W naszym mniemaniu, biorąc pod uwagę charakter tych inwestycji i grupę docelową, do której jest ta oferta kierowana – to tych parkingów powinno wystarczyć. Tak to też zostało zaprojektowane i uzgodnione z projektantami. Wierzymy, że ta merytoryczna analiza potwierdzi się w praktyce. Trzeba mieć na uwadze, że jesteśmy na obszarze dość mocno zagęszczonym – jeżeli chodzi o ofertę transportową – mówi Skiba i dodaje, że w pobliżu będzie budowane centrum przesiadkowe przy stacji kolejowej Katowice Piotrowice.

PRZECZYTAJ TEŻ: Rośnie tężnia solankowa w Ligocie. Jednak działać zacznie dopiero w 2019 roku

Niedaleko jest też dworzec w Ligocie. Tam centrum przesiadkowe będzie gotowe w tym roku. Jak mówił wiceprezydent, goście Zadola (samego paru, tężni czy basenu) będą mogli korzystać jeszcze z roweru miejskiego czy komunikacji miejskiej. Stacja rowerowa „Ligota Wczasowa” znajduje się tuż obok parku. W przyszłości na skrzyżowaniu ul. Wczasowej i ul. Armii Krajowej powstanie rondo. Obok niego będzie przebiegała droga rowerowa i zlokalizowany zostanie przystanek autobusowy. Atrakcje w Parku Zadole są w trakcie budowy. Tężnia solankowa będzie gotowa w tym roku, w okolicach października. Z kolei budowa basenu ma zakończyć się wiosną 2019 roku. Prawdopodobnie będzie oddany do użytku w czerwcu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*