Reklama

Międzynarodowy deweloper kupuje Hotel Silesia. Zburzy go

Grzegorz Żądło
Firma Vastint Poland kupi hotel Silesia. Została już zawarta umowa wstępna w tej sprawie. Nowy właściciel zamierza wyburzyć budynek i na jego miejscu postawić kompleks hotelowo-biurowy. Pierwsze prace miałyby się rozpocząć w 2018 roku.

Naszych nieoficjalnych informacji o zmianie właściciela Hotelu Silesia nie chce komentować obecny właściciel budynku. Jego pełnomocnik Grzegorz Pytlarz odesłał nas do Vastint Poland. Ta firma tajemnicy już nie robi. W odpowiedzi na nasze pytania, Roger Andersson, dyrektor zarządzający Vastint Poland, powiedział, że spółka ma nadzieję na zamknięcie transakcji kupna ponad 9 000 m kw działki i hotelu do końca 2017 roku. – To pierwszy teren inwestycyjny jaki Vastint planuje pozyskać w Katowicach, ale mam nadzieję, że transakcji będzie więcej. Jesteśmy zainteresowani zakupem kolejnych działek w mieście, co pozwoli nam na umocnienie naszej pozycji na tym rynku lokalnym – stwierdził Roger Andersson.

Nowy właściciel chce rozpocząć rozbiórkę zamkniętego w 2006 roku hotelu Silesia w 2018 roku. W jego miejsce ma powstać zespół nowoczesnych budynków o funkcji hotelowo-biurowej. Na razie jeszcze za wcześnie, żeby mówić o konkretach.

Vastint Poland to firma, której założycielem jest właściciel IKEA. Od czerwca tego roku deweloper nie jest już jednak powiązany kapitałowo ze szwedzkim koncernem.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*