Reklama

Miasto ustaliło cenę za korzystanie z parkingu na dworcu autobusowym przy ul. Sądowej

G. Ż.
W najbliższym czasie radni przyjmą regulamin korzystania z miejsc postojowych na parkingu przy dworcu autobusowym przy ul. Sądowej. Pierwsza godzina będzie kosztować 2 zł, ale każda kolejna już 10 zł. Chodzi o wymuszenie rotacji, bo tak naprawdę węzeł przy Sądowej to dworzec, a nie parking.

Miasto zakłada, że parking przy dworcu przy ul. Sądowej będzie służył głównie do podwożenia i odbierania podróżnych korzystających z podróży autobusem. Dlatego założenie jest takie, żeby postój trwał maksymalnie do 60 minut. Godzina parkowania będzie kosztować 2 zł, za to każda następna już 10 zł. Zapłacić  trzeba będzie od razu po wjeździe na teren parkingu. Bilet z parkomatu należy potem umieścić w widocznym miejscu na lub w samochodzie. Jeśli pracownik MZUiM zauważy, że ktoś nie pobrał biletu parkingowego, zostawi za wycieraczką informację o konieczności zapłacenia 369 zł. To swego rodzaju kara, chociaż formalnie nią nie jest.

Parking przy węźle “Sądowa” ma 55 miejsc, z których 4 są przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Stawki, które uchwalą radni, mają obowiązywać do 2025 roku.


Tagi:

Komentarze

 1. Ormi 30 lipca, 2020 at 12:00 am - Reply

  Nie tylko międzynarodowy.
  I jeśli naprawdę po prostu to Dworzec Autobusowy Linii Dalekobieżnych albo lepiej Dworzec Autobusowy – Wielkie Linie.

  NB. Dworzec Autobusowy byłby równocześnie Centrum Przesiadkowym gdyby:
  – cały teren Dworca został przykryty jednolitą płytą betonową będącą równocześnie olbrzymim parkingiem samochodowym – wszystko właściwie za te same pieniądze;
  – między Dworcami, Autobusowym i PKP, została z zachodniego tunelu podperonowego wyprowadzona ścieżka je łączącą po północnym skraju linii kolejowych, po wiadukcie Mikołowska.

 2. Będą stały puste te betoniaki 28 lipca, 2020 at 9:35 pm - Reply

  Czyli w Katowicach miejsce parkingowch dalej brak.jest takie powiedzenie chytry 2 razy traci i tak straci miasto na tych centrach przesiadkowych .To nie Krupa rządzi kwiatem tylko deweloperzy. Betonowanie trwa w najlepszej

 3. Mm 28 lipca, 2020 at 9:14 pm - Reply

  Spróbujcie jechać rano z Podlesia na Lompy
  A później po pracy wrócić.
  Ani autem ani autobusem.

  • Sal 29 lipca, 2020 at 11:56 am Reply

   pociąg – kilka minut

   • P Śl 30 lipca, 2020 at 10:21 am Reply

    Kilka to trochę przesadziłeś, bo trwa dokładnie 13-14 minut, później 3-5 minut jeden przystanek autobusem 12, 110, 600, 672, 674 albo 910, więc łączny czas przejazdu to 25-30 minut z przesiadkami. Tyle, że pociąg nie za często jeździ, bo S4 co 30 minut i jak się trafi S5 albo S6 pomiędzy nimi, autobusy sumarycznie bardzo często szczególnie jeśli chodzi o kierunek na Lompy.

 4. Dorcia 14 lipca, 2020 at 8:30 am - Reply

  Sądzę że te 369zl to jakiś żart jest na parkingach pod marketami zastanawiają się czy 150zl za brak bileciuku to nie zdzierstwo a wy chcecie jako miasto ponad 2 razy więcej super. Wy sądzicie także że każdy ma szofera który go wozi po pracy? Przy tych centrach to miały być parkingi gdzie zostawia się samochody dzięki czemu są mniejsze korki w mieście przynajmniej ja o takim założeniu czytałam…

  • P Śl 16 lipca, 2020 at 9:47 am Reply

   Już rozumiem czemu Dorcia taka nerowa. Coraz cięższe czasu dla samochodziarzy w centrum. Zabrali plac przy Sądowej, zabrali plac przy Mickiewicza. Teraz widzę, że jeszcze zabrali plac przy Dąbrówki pod zaplecze budowy.

  • P Śl 14 lipca, 2020 at 11:41 am Reply

   Dorcia liczyła na darmowy parking w samym centrum miasta. Mniejsze korki, bo ludzie przyjadą do samego centrum miasta, nigdzie się nie przesiądą i dzięki temu będą mniejsze korki, haha ja na pewno.

Dodaj komentarz

*
*