Reklama

Mężczyzna został pobity w autobusie z Katowic do Sosnowca, bo stanął w obronie innego pasażera. Policja poszukuje napastnika

Redakcja
W nocy z piątku na sobotę w autobusie linii 908N pobity został mężczyzna. Jak przekonuje, wszystko dlatego, że zwrócił uwagę jednemu z pasażerów, który obrażał młodego chłopaka i wyzywał go od „pedałów”.

Z relacji dziewczyny pobitego mężczyzny, zamieszczonej w mediach społecznościowych, wynika, że para wracała nocnym autobusem z Katowic do Sosnowca. W pewnym momencie usłyszeli jak jeden z pasażerów obraża młodego chłopaka. Chodziło o wyzwiska na tle homofobicznym. Pan Jakub zwrócił mu uwagę. Wtedy agresor podszedł do niego i zadał mu dwa ciosy. Pan Jakub uderzył głową w metalową rurkę i na chwilę stracił przytomność. To nie powstrzymało mężczyzny, który dalej go bił. Autobus był pełen ludzi. W końcu dwóch mężczyzn zareagowało i odciągnęło napastnika. Para wysiadła na przystanku w Sosnowcu. Wezwali policję i pogotowie.

Sosnowiecka policja opublikowała portret pamięciowy sprawcy pobicia i prosi wszystkich o pomoc w jego identyfikacji. O kontakt z policją proszeni się też wszyscy świadkowie. – Po wykonaniu wszystkich koniecznych czynności, materiały zostaną skierowane do prokuratora, który na ich podstawie zdecyduje o ostatecznej kwalifikacji prawnej czynu – zapowiada policja.

Osoby, które mają informacje w tej sprawie, proszone są o całodobowy kontakt telefoniczny z Komisariatem Policji I w Sosnowcu pod nr 47 85 201 00 lub osobisty z najbliższą jednostką Policji.


Tagi:

Komentarze

 1. Sebastian 1 września, 2020 at 2:08 pm - Reply

  Brawa dla Pana Jakuba! To jest postawa godna człowieka!
  To jest odwaga!
  Dał nam Pan przykład!
  Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

  Cieszę się też, że Policja zareagowała w taki sposób. Pokażcie, że stoicie ponad politycznymi gierkami że jesteście służbą a nie służącymi.

  A tej bezmózgiej amebie, która Pana zaatakowała, niczego nie życzę. Szkoda w ogóle się tym czymś zajmować. Na śmietnik społeczny z nim!

 2. Paru 1 września, 2020 at 1:46 pm - Reply

  Pasażerowie powinni mu taki łomot spuścić, że drugi raz by nie wsiadł do autobusu. Ale u nas znieczulica, że szkoda gadać.

Dodaj komentarz

*
*