Reklama

Metrobus na lotnisko w Pyrzowicach. Dzisiaj w nocy pierwsze kursy

Redakcja
Metropolitalne autobusy na lotnisko wyruszą w trasę dzisiaj w nocy. Metrobus do Pyrzowic to pierwsza transportowa zmiana w metropolii.

Zapowiadane połączenia autobusowe na lotnisko w Pyrzowicach ruszą w nocy z poniedziałku na wtorek. Pierwszy pojazd wyjedzie 20 minut po północy z pl. Piastów w Gliwicach. Natomiast z Katowic Metrobus po raz pierwszy zabierze pasażerów o godz. 2.20. W sumie regularnie kursowały będą 4 linie oznaczone symbolami: AP1, AP2, AP3 i AP4. Podróżni z Katowic będą mogli dostać się do Pyrzowic dwiema z nich. Dłuższa, AP2, będzie się zatrzymywała na przystankach: Katowice DworzecKatowice SokolskaKatowice Strefa KulturySosnowiec Dworzec PKPBędzin Stadion. Jest bezpośredni autobus, który będzie ruszał z dworca i jechał bez przystanków na lotnisko. Pełny rozkład jazdy dla wszystkich linii jest dostępny na stronie KZK GOP.

Zmiany dotyczą również cennika. Od teraz bilet dobowy, który upoważnia do przesiadki w granicach całej sieci komunikacji miejskiej na terenie metropolii (KZK GOP, MZK Tychy, MZKP Tarnowskie Góry), nielimitowanej liczby przejazdów liniami lotniskowymi oraz jednorazowego przejazdu Kolejami Śląskimi, będzie kosztował 14 zł. Podróżni mogą kupić taki bilet tak jak każdy inny (w kioskach, automatach ŚKUP, aplikacjach mobilnych oraz u kierowcy). Przesiadka na pociągi Kolei Śląskich nie będą możliwa z biletem na karcie ŚKUP, a tylko w wersji papierowej. Poza tym pojawiły się bilety okresowe. 30-dniowy będzie kosztować 180 zł (ulgowy – 90 zł), zaś 90-dniowy – 440 zł (ulgowy – 220 zł).


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*