Reklama

Metalowym prętem uderzył w głowę ochroniarza z Biedronki, a wcześniej groził nożem ochroniarzowi w Lidlu. Policja zatrzymała młodego przestępcę

Redakcja
Katowicka policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o wymuszenie rozbójnicze w dwóch marketach. Okazało się, że ten sam sprawca okradł też kobietę na terenie centrum przesiadkowego w Brynowie.

Na początku lutego do sklepu Biedronka przy ul. Uniwersyteckiej wszedł młody mężczyzna. Kiedy napełnił koszyk towarami, przejechał przez linię kas, nie płacąc. Wybiegł za nim ochroniarz, który usiłował zapobiec kradzieży. Wtedy mężczyzna uderzył go metalowym prętem w głowę, który schował w rękawie kurtki. Na szczęście ochroniarz nie odniósł poważniejszych obrażeń. Towar o wartości ponad 800 zł został odzyskany, ale sprawca uciekł. Policjanci ustalili, że ten sam mężczyzna pod koniec stycznia ukradł alkohol o wartości prawie 700 zł ze sklepu Lidl przy ul. Granicznej. Wtedy zagroził ochroniarzowi nożem.

Kiedy został zatrzymany, policjanci wrócili do sprawy z października 2021 r. Wtedy na terenie CP Brynów napadnięta została stojąca na przystanku kobieta. Młody mężczyzna, trzymając rękę w kieszeni i mówiąc, że ma broń, ukradł jej portfel z gotówką oraz biżuterię. Podczas okazania sprawcy napadów na markety, kobieta stwierdziła, że to ten sam mężczyzna, który ją okradł.

21-latek z Katowic został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Wcześniej był już notowany za kradzieże.


Tagi:

Komentarze

  1. Joanna 23 lutego, 2022 at 8:18 am - Reply

    Kiedyś złodziejom za 1 wykroczenie ucinano rękę, a za 2 kolejną. To były czasy!

Dodaj komentarz

*
*