Reklama

Masz niepotrzebne okulary? Oddaj potrzebującym w Afryce

Źródło: http://okuliscidlaafryki.pl.

Redakcja
Urząd Miasta Katowice przyłączył się do akcji „Okulary dla Afryki”, organizowanej przez Fundację Okuliści dla Afryki. Jej celem jest badanie wzroku dzieci w Afryce. Pomóc może każdy. Wystarczy oddać niepotrzebne już okulary, a fundacja przekaże je potrzebującym podczas Mobilnej Kliniki do Afryki.

Urząd miasta ogłosił zbiórkę wśród urzędników. Potrzebne są okulary korekcyjne dla dzieci i dorosłych ze szkłami zarówno plusowymi, jak i minusowymi. Co ważne, nie przydadzą się okulary o wartościach cylindrycznych, czyli korygujące astygmatyzm. Warto też przynieść okulary przeciwsłoneczne. Można je dostarczać do pokoju 808 na VIII piętrze budynku UM przy ul. Rynek 1. Zbiórka potrwa do 20 września.
Ważne, żeby wszystkie okulary, które chcemy przekazać, były w dobrym stanie. Szkła nie mogą być porysowane, zwłaszcza w centrum, a oprawa uszkodzona. Jeśli ktoś nie zna mocy swoich szkieł, po zakończeniu zbiórki urząd dostarczy zebrane okulary do jednego z punktów optycznych, który to sprawdzi.
Okulary można też oddawać w punkcie optycznym Twoje Oczy (ul. Rolna 60) oraz Centrum Medycznym Tysiąclecie (ul. Tysiąclecia 101). Więcej szczegółów akcji znajduje się na stronie: http://okuliscidlaafryki.pl/wsparcie.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*