Reklama

Loża Prezydentów – nowy program na antenie telewizji TVS

Redakcja
W środę o godz. 17:55 na antenie telewizji TVS zadebiutuje nowy program publicystyczny – Loża Prezydentów. Jego pomysłodawcą i prowadzącym jest Grzegorz Żądło, dziennikarz TVS i twórca portalu Katowice24.info. Tematem pierwszego odcinka będzie komunikacja publiczna.

Loża Prezydentów ma być programem, w którym będziemy dyskutować na tematy dotyczące nas wszystkich. Nas, czyli mieszkańców miast i mniejszych miejscowości Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. To właśnie GZM stanowi nasz główny obszar zainteresowania – mówi Grzegorz Żądło. – Nie zamykamy się jednak tylko na metropolię. Jeśli jakieś rozwiązanie zastosowane np. w Rybniku czy Bielsku-Białej warte będzie przedstawienia szerszej publiczności, prezydenci tych miast też mogą liczyć na zaproszenie.

Chociaż tytuł program wskazuje, że gośćmi będą prezydenci, do studia TVS zapraszani będą też burmistrzowie, wójtowie, przedstawiciele zarządu GZM, a także eksperci. – Chciałbym, żeby nie był to kolejny program z cyklu: witamy się, pogadaliśmy sobie i do widzenia. Chcę, żeby każda dyskusja do czegoś prowadziła. Najlepiej do wyciągnięcia wniosków przez rządzących naszymi miastami, gminami i metropolią, które później będzie można wprowadzić w życie dla dobra mieszkańców – mówi pomysłodawca Loży Prezydentów.

Pierwszy odcinek programu, który będzie emitowany „na żywo”, już w środę 5 lutego o godz. 17:55. W studiu TVS zasiądą Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu GZM, Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca i Tomasz Szczerba, burmistrz Wojkowic. Tematem będzie komunikacja publiczna w metropolii.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*