Reklama

Lokale z Katowic wspierają lekarzy, choć same nie mają lekko

Redakcja
Katowickie lokale gastronomiczne karmią lekarzy. To akcja, która staje się coraz bardziej popularna i w sieci pojawia się pod nazwą #posiłekdlalekarzy. Wsparcia potrzebują też same lokale, dla których to trudny okres.

Lokale gastronomiczne w Katowicach przygotowują posiłki dla lekarzy. Dzisiaj z bistro 3 Siostry ich specjalność, czyli bajgle, pojechały do chorzowskiego szpitala. To już drugi raz, kiedy ten lokal w ten sposób wsparł personel z tamtejszego oddziału zakaźnego. – Udało mi się skontaktować telefonicznie z dyrektorem oddziału zupełnie przez przypadek. bardzo się wzruszył tym pomysłem i ucieszył. Pierwsze bajgle pojechały do nich. Druga dostawa to były Katowice. Skontaktowała się z nami pani z laboratorium na os. Paderewskiego. Powiedziała, że oni też mają kawał roboty do zrobienia, a nawet nie mają czasu na zjedzenie – mówi Patrycja Hankus, menadżerka Trzech Sióstr. Lokal, żeby trochę zarobić, i mieć pieniądze na utrzymanie i na wypłaty dla pracowników, postanowił zbierać pieniądze na posiłki dla lekarzy. W ten sposób każdy może dołożyć się do wsparcia dla medyków. Jak mówi Hankus, chętnych nie brakuje.

Dzisiaj po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni, w ten sposób pomocy włączyły się Drzwi Zwane Koniem. Kilkanaście zestawów z jedzeniem pracownicy lokalu dowieźli do szpitala górniczego w Sosnowcu. Załoga chce ułatwić trochę życie tym, którzy teraz najciężej pracują. Choć właściciele sami przyznają, że przy pustym lokalu i możliwości sprzedawania jedzenia wyłącznie na dowóz lub wynos, prowadzenie biznesu jest bardzo trudne. – Pracujemy w małym zespole. Ta garść zamówień, która spływa to jest niewiele. Wyprzedajemy się teraz na zasadzie zniżek 50%, żeby po prostu „zejść” z produktów, które mamy, by się nie zmarnowały. Jeśli ta sytuacja potrwa dłużej niż 2-3 tygodnie, to będzie moment, w którym możemy się już nie podnieść – mówi Bartek Sołtysik z Drzwi Zwanych Koniem. Oprócz „Drzwi…” i 3 Siostry posiłki dla pracowników służby zdrowia przygotowują też Dobra Karma czy Bar Mleczny KukuRyku.

Żeby epidemia nie oznaczała końca działalności dla wielu lokali gastronomicznych, one również potrzebują pomocy. Zachęca do tego miasto. Dzisiaj na stronie katowickiego urzędu miasta pojawiła się lista lokali, które realizują zamówienia na dowóz i wynos. Jest ona dostępna TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*