Reklama

Leszek Jodliński na siedem lat dyrektorem Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu

Leszek Jodliński. Fot. Tomasz Żak/biuro prasowe UMWŚ.

Grzegorz Żądło
Zarząd województwa śląskiego powierzył na siedem lat kierowanie Muzeum Górnośląskim Leszkowi Jodlińskiemu. Marszałek nie zdecydował się na zorganizowanie konkursu na to stanowisku. Nie musiał tego robić. Uznał, że Jodliński jest najlepszym z możliwych kandydatów.

Przez ostatnie 12 miesięcy Leszek Jodliński pełnił obowiązki dyrektora Muzeum Górnośląskiego. Był trzecim dyrektorem w ostatnich kilku latach. Zastąpił Alicję Knast, która łączyła funkcję szefa placówki w Bytomiu i Muzeum Śląskiego. Zrezygnowała jednak ze stanowiska, po tym jak upadła koncepcja połączenia muzeów. Właśnie m.in. chęcią uspokojenia sytuacji w bytomskim muzeum urząd marszałkowski tłumaczy powierzenie Jodlińskiemu kierowania placówką aż na siedem lat. – Zarząd województwa stoi na stanowisku, że muzeum obecnie potrzeba stabilizacji i czasu na zbudowanie od nowa silnej marki instytucji – mówi Marta Paluch, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Woj. Śląskiego. Dodaje, że Jodliński spełnia wszystkie wymogi stawiane kandydatowi na dyrektora, gwarantuje realizację programu działalności muzeum w sposób satysfakcjonujący. – Ponadto przez ostatni rok był pełniącym obowiązki dyrektora, co pozwoliło mu na dokładne poznanie instytucji, jej potencjału oraz potrzeb. W tym czasie zarząd województwa uważnie przyglądał się jego pracy. Dodatkowo dyrektor Jodliński przedstawił satysfakcjonującą koncepcję dalszej działalności Muzeum – wylicza Paluch.

Kandydatura została pozytywnie zaopiniowana przez Stowarzyszenie Muzealników Polskich oraz Stowarzyszenie Historyków Sztuki.

Leszek Jodliński był w przeszłości dyrektorem Muzeum Śląskiego. Po wyborze na stanowisko dyrektora tej instytucji Aicji Knast (również na siedem lat), krytykował ówczesny zarząd województwa za to, że zrobił to bez konkursu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*