Reklama

Lekarz ze szpitala w Katowicach zarażony koronawirusem

Grzegorz Żądło
Koronawirus dotarł do Katowic. Pozytywny wynik testu na obecność wirusa miał jeden z lekarzy pracujących w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. Kornela Gibińskiego. Szpital, który ma w Katowicach dwa oddziały, wstrzymał do odwołania wszystkie planowane przyjęcia, operacje i działalność przychodni.

W piątek rano dyrekcja placówki poinformowała, że wstrzymuje do odwołania wszystkie planowane przyjęcia, w tym planowane zabiegi w oddziałach szpitala oraz kontrolne wizyty ambulatoryjne w przychodniach przyklinicznych. Utrzymany jest także zakaz odwiedzin. Wszystkie obostrzenia dotyczą oddziałów szpitala przy ul. Ceglanej i ul. Medyków.

Z naszych informacji wynika, że lekarz przebywał w domowej kwarantannie od 6 marca. Został przewieziony do szpitala w Zawierciu. Czuje się dobrze.

To 12 przypadek zakażenia koronawirusem w województwie śląskim. Pozostałych 11 pacjentów czuje się dobrze, ich stan jest stabilny. 5 pacjentów przebywa w szpitalu w Raciborzu, 3 w Cieszynie, 2 w Zawierciu i 1 w Chorzowie.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*