Reklama

Kultowy klub znika po prawie 20 latach. Chodzi o pieniądze

Łukasz Kądziołka
Po wielu latach działalności zamknięty zostanie jeden z najpopularniejszych klubów w Katowicach. Właściciele lokalu już pożegnali się z fanami za pośrednictwem Facebooka. Ich post wywołał ogromną reakcję.

Kochani Klubowicze! Pomału zbliżamy się do końca działalności INQbatora. Przed nami ostatnie 3 miesiące. Niestety, to nie kolejna plotka, lecz najsmutniejsza prawda, która rozrywa Nam serce i ściska za gardło. Niedługo podamy informacje odnośnie imprez zamknięcia, które odbędą się w ostatnie weekendy lutego. Na zawsze w nogach i sercach” – napisali właściciele Inqbatora na swoim profilu Facebook. Udostępnili też zdjęcie wypowiedzenia umowy najmu przesłane przez właściciela starego dworca. Ta wiadomość wywołała duży sprzeciw fanów klubu.

Wiele osób zastanawia się, jak mogło dojść do tego, że klub z tak bogatą historią po prostu przestanie istnieć. – Ta informacja spadła na nas nagle. Byliśmy w stałym kontakcie z właścicielem i nic nie wskazywało na to, że umowa nie zostanie przedłużona – mówi nam osoba od wielu lat związana z klubem Inqbator. Dworzec należy do spółki Opal Maksimum, która od około 3 lat prowadzi gruntowny remont całego kompleksu przy ul. Dworcowej.
Inqbator mieści się w piwnicach skrzydła zlokalizowanego najbliżej ul. Mariackiej. Swoją działalność rozpoczął prawie 20 lat temu. Istnieje mniej więcej od 2000 roku. Klub jest skoncentrowany na organizowaniu wydarzeń z muzyką elektroniczną. W ciągu najbliższych trzech miesięcy odbędzie się tu jeszcze szereg imprez. Na luty, kiedy Inqbator musi wynieść się z zajmowanego lokalu, zaplanowano 3 imprezy pożegnalne. Każda będzie prezentowała inny gatunek – drum’n’bass, techno i house.

Na razie nic nie wskazuje na to, że klub mógłby przenieść się w inne miejsce. Wiadomo już, że lokal po Inqbatorze przejmie inny najemca, który zaoferował wyższą cenę najmu. Ma on prowadzić również działalność gastronomiczno-klubową. Mimo prób nie udało nam się skontaktować z firmą Opal, żeby ustalić nazwę nowego podmiotu w lokalu po Inqbatorze.


Tagi:

Komentarze

  1. Obywatel 3 grudnia, 2019 at 7:09 am - Reply

    Ciekawe co tu jeezcze pozostanie wartościowego dla ludzi.

  2. Tomek 1 grudnia, 2019 at 8:12 pm - Reply

    Czy przed 2000 r klub nazywal sie inaczej ? Konczylem studia w 1999 r a pamietam, ze podczas studiow bylem tam kilka razy.

  3. Ss 1 grudnia, 2019 at 10:58 am - Reply

    W tym dziwnym swiecie liczy sie tylko zysk!!!!

Dodaj komentarz

*
*