Reklama

Krzysztof Zanussi spotka się z widzami w Katowicach

Fot. Mikołaj Rutkowski.

Redakcja
Jeden z najbardziej utytułowanych polskich reżyserów spotka się z fanami w Katowicach. Krzysztof Zanussi będzie gościem spotkania w Regionalnym Instytucie Kultury. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Światowej sławy polski reżyser w Regionalnym Instytucie Kultury w Katowicach będzie odpowiadał na pytania dziennikarki i autorki książki „Życie rodzinne Zanussich. Rozmowy z Elżbietą i Krzysztofem”, Barbarą Gruszką-Zych. Zanussi jest wykładowcą w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Jako jeden z nielicznych polskich twórców zyskał międzynarodowe uznanie. W ciągu kilkudziesięciu lat pracy artystycznej został wyróżniony m.in. na festiwalach filmowych w Cannes i Wenecji. Podczas ubiegłorocznej edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odebrał Orła za Osiągnięcia Życia. Najwybitniejsze dzieła Zanussiego to m.in. Imperatyw, Rok spokojnego słońca, Cwał, Persona non grata, Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową czy Constans.

Spotkanie w Regionalnym Instytucie Kultury (ul. Teatralna 4) odbędzie się w piątek, 10 stycznia, o godz. 17.00. Wstęp jest wolny, a liczba miejsc ograniczona. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*