Reklama

Kopalnia “Wieczorek” zmniejsza obszar wydobycia

Szymon Kosek
Ograniczenie wydobycia pod Janowem to kolejny krok do likwidacji kopalni. KWK Wieczorek ma działać nie dłużej, niż do końca tego roku.

Chodzi o część obszaru znajdującego się między ulicą Szopienicką, autostradą A4 i granicą Katowic z Mysłowicami. Kopalnia rezygnuje z wydobycia na głębokości do 260 metrów poniżej powierzchni terenu. Nadal jednak będzie ono mogło być prowadzone na głębokości od ok. 310 do 1000 metrów pod powierzchnią terenu.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kopalnie Murcki-Staszic i Wieczorek połączyły się

W tym rejonie brak jest zasobów, których eksploatacja może być ekonomicznie uzasadniona – pisze Wojciech Jaros, rzecznik prasowy Katowickiego Holdingu Węglowego. Obowiązująca koncesja na wydobycie w tym obszarze została wydana w 1994 roku.

KHW SA chce przekazać zbędny majątek KWK Wieczorek na rzecz Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Zakład będzie zamknięty z powodu wyczerpywania się złóż.


Tagi:

Komentarze

  1. Corny 12 kwietnia, 2017 at 4:06 pm - Reply

    Wlasnie .. zamkna nos i zas pudemy na inno gruba jak nowoprzyjeci .. wegiel jest ino zarzadzanie do… ciekawe kto tera bedzie sypac na pociagi staszica …

  2. Tomasz 3 kwietnia, 2017 at 1:30 pm - Reply

    Ciekawe co z zasobami pod wszystkimi kompleksami byłej Huty Metali Nieżelaznych Szopienice, pod samymi Szopienicami, stawikami i Borkami. Od 19go wieku do dzisiaj była tam ochrona i można by wybierać grube i nisko położone pokłady jak robili to przedwojenni górnicy. Szkoda że zarządzanie takie kiepskie.

Dodaj komentarz

*
*