Reklama

Kończy się budowa dwóch dróg rowerowych w Katowicach

Ł. K.
Z os. Witosa do Załęża oraz przez Dąbrówkę Małą. Chociaż prace jeszcze trwają, to rowerzyści korzystają już z dwóch nowych dróg rowerowych. Pierwszą można już dojechać (trochę naokoło) do centrum Katowic, a druga w przyszłości będzie kontynuowana. Jednak to właśnie do tego odcinka jest najwięcej zastrzeżeń.

O tym, że powstają nowe drogi rowerowe w dwóch dzielnicach Katowic pisaliśmy kilka miesięcy temu. Najpierw ruszyła budowa drogi rowerowej w Dąbrówce Małej. Już na etapie konsultacji mieszkańcy mieli do niej sporo zastrzeżeń. Mimo to, została poprowadzona zgodnie z pierwotnym projektem.

Przeczytaj też: Rozpoczęła się budowa drogi rowerowej w Dąbrówce Małej

Łączy ul. Leopolda z al. Niepodległości. Wcześniej, wzdłuż tej pierwszej biegła już droga, ale teraz nawierzchnia została wymieniona na asfaltową. Droga przebiega ulicami: Leopolda, Wiertniczą i biegnie dalej do ronda Zesłańców Sybiru. Przed rondem droga urywa się, rowerzyści muszą tu korzystać z jezdni. Droga zostaje wznowiona za skrzyżowaniem ulic Szwedzkiej i Techników. Później urywa się po raz kolejny, za skrzyżowaniem z ul. Popiełuszki. Dalej są już tylko znaki dopuszczające ruch rowerowy na ul. Popiełuszki, na przejeździe kolejowym na ul. Le Ronda oraz na al. Niepodległości.

Całość kończy się na skrzyżowaniu alei z ulicami Hallera i Strzelców Bytomskich. Droga jeszcze nie została odebrana przez MZUiM, ale korzystają już z niej rowerzyści. Całość kosztowała około 639 tys. zł. W przyszłości droga ma być przedłużona w kierunku Burowca i Bulwarów Rawy.

Przeczytaj też: Rowerem z Załęża na os. Witosa. Powstaje nowa droga

Kilka tygodni później rozpoczęła się budowa drogi rowerowej łączącej os. Witosa z Załężem. Droga ma niecałe 2 km długości i biegnie ulicami: Michejdy, Kolońską, Pukowca i kończy na skrzyżowaniu ul. Bocheńskiego z ul. Gliwicką. Stąd rowerzyści mogą kontynuować jazdę w kierunku centrum Katowic ul. Bracką i ul. Chorzowską. Chociaż droga miała zostać oddana do użytku w połowie maja, to do dokończenia pozostaje jeszcze odcinek na ul. Pukowca. Koszt tej inwestycji to około 468 tys. zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*