Reklama

Rowerem z Załęża na os. Witosa. Powstaje nowa droga

Łukasz Kądziołka
Jeszcze w tym półroczu rowerzyści pojadą z Załęża na os.Witosa nową drogą rowerową. Całość ma niecałe 2 km i będzie biegła m.in. ul. Bocheńskiego. Prace mają się zakończyć w maju.

Budowa rozpoczęła się dwa tygodnie temu. Powstająca droga połączy już istniejąca infrastrukturę rowerową, czyli ul. Gliwicką z ul. Rataja. Nowa trasa rozpoczyna się tuż za skrzyżowaniem ulicy Brackiej z Gliwicką i biegnie w kierunku południowym, zachodnią stroną ul. Bocheńskiego. Potem skręca w prawo, w ul. Pukowca, a następnie w ul. Kolońską. Tutaj skręca w prawo, obok sklepu Biedronka, w ul. Michejdy. Zakończenie nowej drogi to skrzyżowanie ulic Rataja z Ossowskiego. Przejazdy rowerowe będą poprowadzone przez ul. Michejdy, ul. Kolońską oraz ul. Pukowca.

W większości udało się wydzielić drogę asfaltową dla rowerów. Na ul. Michejdy i ul. Kolońskiej, rowerzyści będą mieli do dyspozycji całkowicie oddzielony od ruchu pieszych odcinek drogi rowerowej. Na ul. Pukowca znajduje się chodnik, będzie on biegł równolegle do ścieżki. Na ostatnim odcinku, na ul. Bocheńskiego, miejscami konieczne było poprowadzenie ciągu pieszo-rowerowego.Droga z Załęża na os. Witosa będzie miała niecałe 2 km długości. Planowany termin zakończenia prac to połowa maja. Koszt rowerowej inwestycji wynosi 468 752 zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*