Reklama

Koncerty promenadowe wracają do Parku Kościuszki

Redakcja
Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, do Parku Kościuszki wracają koncerty plenerowe. Pierwszy odbędzie się za tydzień, 25 lipca.

Muzyczne lato otworzy zespół Symetrio. To trzy akordeony wsparte przez perkusję. Zespół powstał w 2014 roku. Repertuar Symetrio jest bardzo szeroki, począwszy od baroku, przez klasycyzm, muzykę bałkańską i folkową aż po autorskie kompozycje. W Parku Kościuszki mają zagrać m.in. utwory Marii Kalaniemi i Stinga.

Zupełnie inny klimat przyniesie pierwszy koncert w sierpniu. W parku Kościuszki usłyszymy wtedy zespół Zośka. Laureaci programu Dzielnica Brzmi Dobrze łączy muzykę elektroniczną z alternatywą, proponując brzmienia z pogranicza popu i chilloutu, wzbogacone o żywe instrumenty.

W kolejne niedziele w Parku Kościuszki będzie można usłyszeć muzykę elektroniczną z alternatywą, folklor góralski, muzyką dawną, operą i operetką.

Wstęp na koncerty promenadowe jest wolny, jednak ze względu na obostrzenia pandemiczne organizatorzy gwarantują miejsca siedzące tylko dla pierwszych 250 osób. Można jednak zabrać własne krzesełka, leżaki albo koce.

W przypadku niepogody koncerty odbędą się 30 minut później, o godz. 11.30 w Sali koncertowej Miasta Ogrodów na placu Sejmu Śląskiego.

Program koncertów w Parku Kościuszki

25.07.2021

Better together

Symetrio

Marcin Jabłoński – akordeon / Adam Potera – akordeon / Krystian Saciłowski – akordeon / Jakub Kotowicz – perkusja

W programie: muzyka autorska, utwory Marii Kalaniemi, Stinga oraz melodie tradycyjne

1.08.2021

Poetyczność

Zośka

W programie: utwory własne zespołu Zośka

8.08.2021

Powiew wiatru z gór

Kapela PoPieronie:

W programie: muzyka autorska inspirowana melodiami ludowymi

15.08.2021

Organowe podróże

Roman Hyla/Kazimierz Salik – cyfrowy odpowiednik organów piszczałkowych

W programie: największe przeboje muzyki klasycznej (L. van Beethoven, F. Chopin, E.Grieg), muzyki filmowej („Gwiezdne wojny”, „Piraci z Karaibów”), muzyki rozrywkowej (J.M. Jarre)

22.08.2021

XV Ogólnopolski Festiwal Promocyjny „Sierpień talentów”

Wokalna promenada

Sylwia Ziółkowska – sopran

Natalia Płonka – mezzosopran

Stanisław Napierała – tenor

Wiktor Yankovsky – baryton

Mirella Malorny – fortepian

W programie: ulubione pieśni (P. Tosti, L. Denza), arie i ensemble z oper (G. Rossini, G. Bizeta, W.A. Mozart, G. Donizetti, G. Verdi, G. Meyerbeer, R. Chapi, L. Delibes) i operetek (I. Kálmán, F. Lehár)

29.08.2021

Babie lato

Zespół Aetas baroca

W programie: słoneczny kolaż muzyki kameralnej dojrzałego baroku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*