Reklama

Koncert Rammstein na Stadionie Ślaskim. Utrudnienia na os. Tysiąclecia i przy Parku Śląskim

Redakcja
Zbliża się koncert legendarnego niemieckiego zespołu na Stadionie Śląskim. W związku z wielką imprezą kierowcy i mieszkańcy os. Tysiąclecia muszą liczyć się z utrudnieniami. Osoby, które wybierają się na koncert powinny korzystać z dodatkowej komunikacji miejskiej.

Zespół Rammstein wystąpi w środę przed polską publicznością. Bilety na koncert na Stadionie Śląskim wyprzedały się już jakiś czas temu. W środę wieczorem do Parku Śląskiego na koncert Rammstein będą zjeżdżały tłumy fanów. Otwarcie bram stadionu nastąpi o godzinie 17.00, a występ gwiazdy zaplanowano na godzinę 21.00. Koncert ma potrwać około 2 godzin. Zarówno przed, jak i po wydarzeniu będą spore utrudnienia w rejonie os. Tysiąclecia i Parku Śląskiego. Policja poleca korzystanie z komunikacji miejskiej.

Już wiele godzin przed imprezą zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. W Chorzowie, na ul. Parkowej, od godz. 7.00 będzie ruch jednokierunkowy na odcinku od ul. Katowickiej w kierunku ul. Kościuszki. Na tym samym odcinku, po lewej stronie ulicy Parkowej, uczestnicy imprezy będą mogli zostawić auto w godz. 16.30 – 2.00. Niemożliwy będzie skręt z ul. Katowickiej w ul. Parkową. W tym miejscu zmiany w organizacji ruchu mają potrwać do godziny 2.00. Samochody, które będą utrudniały przywrócenie ruchu po godz. 2.00, zostaną odholowane na koszt właściciela. Na czas koncertu Rammsteina na Stadionie Śląskim zostaną udostępnione również parkingi na terenie Parku Śląskiego. Łącznie zaparkować będzie tam mogło około 1300 samochodów. Wjazd ma być możliwy w godz. 11.00-21.00. Więcej informacji dla uczestników, w tym o parkingach, jest dostępnych TUTAJ.

Żeby problemów z zaparkowanymi samochodami nie mieli mieszkańcy os. Tysiąclecia, tu również szykują się duże zmiany. Podobnie jak w przypadku poprzednich imprez masowych wjazd na osiedle będzie ograniczony. Od godzin popołudniowych, najprawdopodobniej od około godziny 15.00, wjazdy na Tysiąclecie z ul. Chorzowskiej oraz wyjazdy z osiedla na ul. Chorzowską zostaną zamknięte. Na skrzyżowaniach staną posterunki policji i straży miejskiej. Dodatkowe patrole strażników na osiedlu mają się pojawiać już od samego rana w dniu imprezy. Autobusy będą kursować bez zmian. Poza tym wzdłuż ul. Chorzowskiej, na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem, zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania się i postoju. Tak samo oznakowana będzie na ul. Bracka od DTŚ-ki  do ul. Chorzowskiej. Tu również kierowcy, którzy nie będą przestrzegali zakazów, muszą liczyć się z odholowaniem pojazdu na własny koszt.

ZTM w związku z koncertem zespołu Rammstein uruchomi dodatkowe połączenia. Część z nich będzie realizowana większymi wagonami. Chodzi o linie tramwajowe nr: 0, 6, 11, 19 oraz linie autobusowe nr 820, 830 i 840. Ponadto wydłużona zostanie trasa tramwaju nr 9, a niektóre linie będą obsługiwały również przystanek „Chorzów AKS”. Więcej o zmianach w komunikacji miejskiej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*