Reklama

Zaczyna się budowa tunelu pod ul. Kościuszki. Będą kolejne zmiany dla kierowców

Redakcja
Trwa duża inwestycja drogowa na południu Katowic. Wykonawca rozpoczyna kolejny etap prac na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Armii Krajowej. Wykop tunelu oznacza zmiany dla kierowców.

Budowa na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Armii Krajowej rozpoczęła się na początku 2018 roku. Złożona inwestycja wkracza teraz w następny etap. Będzie on polegał na wykopaniu tunelu, budowie wiaduktów i kładek. Dzięki temu rozwiązaniu kierowcy, jadący w kierunku centrum Katowic i w stronę Mikołowa, nie będą musieli zatrzymywać się na skrzyżowaniu. Na powierzchni powstanie natomiast dwupasmowe rondo, którym będą poruszały się samochody pomiędzy Piotrowicami a Ligotą.W związku z tym, na skrzyżowaniu DK81 w Piotrowicach wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu. Na skrzyżowaniu powstanie wysepka. Jadący ul. Armii Krajowej od strony Piotrowic, żeby pojechać w kierunku Ligoty, będą musieli skręcić w prawo, przejechać nowo wybudowaną łącznicą, zawrócić i skręcić w prawo z powrotem w ul. Armii Krajowej. Analogiczne rozwiązanie będzie obowiązywało kierowców poruszających się w przeciwnym kierunku. Ponadto w ciągu kilku najbliższych tygodni ul. Kościuszki zostanie zawężona do jednego pasa ruchu w kierunku centrum Katowic. W stronę Mikołowa prowadzić będą dwa pasy. 

Zmiany zostaną wprowadzone w poniedziałek, 7 października. Taka organizacja ruchu ma potrwać do końca lutego przyszłego roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*