Reklama

Kolejny atak kiboli w Katowicach. Tym razem przyjechali z Sosnowca

To tutaj mieli się pojawić kibole Zagłębia Sosnowiec.

Łukasz Kądziołka
Najpierw była bójka, a później mężczyźni zatrzymywali samochody, skakali po maskach i wyciągali z nich ludzi. To kolejna akcja pseudokibiców w Katowicach. Policja ma niewiele informacji. Poza tym, że byli to prawdopodobnie kibole Zagłębia Sosnowiec.

– Kolejny raz na Wajdy doszło do jakiejś rozróby. Najpierw widać było jakąś bójkę na Katowickiej (przy Wajdy 1). Z samochodów wysiadło pełno podejrzanych osób (pewnie kibole). Później jeździli samochodami po osiedlu w małych „grupkach” – poinformował nas pan AndrzejJego słowa potwierdza osoba pracująca w pobliskim sklepie. Jednak samej sytuacji nie widziała, a o pobiciu nie słyszała. – Przyjechało około 20 samochodów na sosnowieckich tablicach. Wysiadło z nich kilkadziesiąt osób – mówi inny świadek.

Niedługo później odezwała się do nas pani Natalia, która jechała samochodem ulicą Słoneczną w kierunku al. Korfantego i zauważyła na ulicy ludzi „ubranych na sportowo„. – Był korek. Widziałam grupę mężczyzn atakującą samochody, skoczyli na maskę. W innym otwierali drzwi i wywlekali z aut ludzi. Zawróciłam i odjechałam, nie wiem czy to były przypadkowe auta czy też na kogoś „polowali” – relacjonuje pani Natalia, która zadzwoniła na policję jeszcze stojąc w korku. Korek miał się ciągnąć od sklepu Lidl do skrzyżowania z ul. Iłłakowiczówny, gdzie agresywna grupa zatrzymywała samochody. Ponadto służby otrzymały zgłoszenie o mężczyznach w okolicy ul. Wyszyńskiego.

Przeczytaj też: Kibole pocięli maczetami trzy osoby w Katowicach

W obydwu przypadkach policja pojechała na miejsce zaraz po otrzymania zgłoszenia, około godziny 21.40. Patrol pojawił się najpierw w Bogucicach, a następnie na Koszutce. – W wyniku tych zgłoszeń byli legitymowani kierowcy i osoby poruszające się samochodami – mówi podinspektor Małgorzata Biernacka, z KMP w Katowicach. Do zatrzymania dwóch samochodów doszło około godziny 22 w rejonie ul. Wajdy. Poruszało się nimi 10 mężczyzn. Podczas kontroli policjanci nie znaleźli u nich niebezpiecznych przedmiotów, jedynie kominiarki i race. – W bagażniku były przedmioty, które wskazywały na to, że są to kibice Zagłębia Sosnowiec – mówi Biernacka. Policja zapytana o relację naszych informatorów nie potwierdza doniesień o pobiciu i uszkodzeniu samochodu. Kierowcy dwóch samochodów zostali ukarani mandatami za wykroczenia w ruchu drogowym. W okolicy ul. Słonecznej funkcjonariusze nie znaleźli nikogo. Policja twierdzi, że w obydwu sytuacjach brała udział ta sama grupa mężczyzn.


Tagi:

Komentarze

 1. Gabriela 5 lipca, 2017 at 6:19 pm - Reply

  Na osiedlu Wajdy rzucali się na każdego kogo spotkali ,kopali gdzie się da ,ludzie uciekali zamykali się w sklepach ,a wezwana policja przyjechała zrobili rundę i nawet nie wysiedli z samochodu .Byly osoby ranne wystarczy zapytać lekarzy na izbie przyjęć Bogucickiego szpitala.Moich dwóch synów musieli pozszywac jeden ręka drugi głowa.

  • Obywatel 6 lipca, 2017 at 9:29 am Reply

   Mówisz, że twoi synowie zostali ranni. Rozumiem, że byli na komisariacie jako osoby poszkodowane złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa?

 2. Adsem 5 lipca, 2017 at 2:20 pm - Reply

  Skupiamy się na emigrantach, a tak na prawdę przestępczość wzrasta wśród samych Polaków. Mam wrażenie, że polityczny egocentryzm zasłania oczy na realne problemy!

  • erty 6 lipca, 2017 at 10:24 am Reply

   kibole nie wysadzają i nie gwałcą

   • Bebe 7 lipca, 2017 at 8:46 am Reply

    ale maczetami machaja ci i ci….
    Wiec z dupy argumenty.

 3. Sandra 4 lipca, 2017 at 11:44 pm - Reply

  Katowice zamieniają się w Kraków Patologia

  • Aaaaa 5 lipca, 2017 at 8:23 pm Reply

   Oj Katowice chciałyby być Krakowem….

   • Katatrzyna 5 lipca, 2017 at 10:47 pm Reply

    Bogu dzięki, że nie są…

 4. strach wyjść 4 lipca, 2017 at 11:34 pm - Reply

  Czy ministerstwo obrony narodowej zareaguje w tej sprawie? Pewnie nie.
  Ciekawe kiedy losowe grupki zaczną się do domów włamywać i wyciągać z nich ludzi (?)

 5. Janek 4 lipca, 2017 at 10:23 pm - Reply

  Wakacje w końcu są. Młodzież od nadmiaru wolnego czasu do głów dostaje.

 6. fioøek 4 lipca, 2017 at 5:51 pm - Reply

  policja nie znalazla i nie znajdzie nikogo ale na BP kawe pic i kebaba znalezc potrafia. Trzeba maczete sobie kupic chyba zeby byc bezpiecznym!?

  • Obywatel 5 lipca, 2017 at 2:23 pm Reply

   Jeśli z Ciebie taki „detektyw” wstąp do tej formacji. Wykrywalność za pewne wtedy wzrośnie 😉
   W ogóle nie dziwnie się Policjantom bo atakowani są z każdej strony przez społeczeństwo. Zrobią coś to źle, nie zrobią również źle. Nie daj Boże użyć środka przymusu bezpośredniego, wtedy społeczeństwo od razu osądzi Policjanta, że z niego największa menda a biedy Seba, który nie wykonywał poleceń a w bagażniku mial tylko kominiarke i race to dobry chłopak a posiadanie tych przedmiotów zabronione nie jest więc o co znowu „psiarnia” sie czepia.

   • biedySeba 6 lipca, 2017 at 8:59 pm Reply

    chyba nigdy nie miales doczynienia z policja lub nie potrzebowales ich pomocy…

    • Obywatel 7 lipca, 2017 at 12:54 am Reply

     Uwierz, że przynajmniej dwukrotnie i zawsze byłem z ich pomocy zadowolny. Dla tych co będą drążyć temat to rzeczy z piwnicy do której ktoś się włamał Policja odnalazła, porządek z problematycznymi sasiadami również zrobiła. Jakiej Ty pomocy potrzebowałeś i co według Ciebie Policjanci źle zrobili?

     • Bebe 7 lipca, 2017 at 8:41 am Reply

      To szczescie masz. Mi na koszutce ostatnio wlamano sie do samochodu. Skradziono radio, rzeczy ze schowka, wybito szybe i wylamano zamek. Telefon na 997 – mozemy przyjechac ale jutro bo dzisiaj nie mamy czasu. Jak Pan chce moze Pan poczekac.
      Policjantow powinno byc wiecej niz zlodziei a jest chyba odwrotnie w tym miescie.

      • Obywatel 7 lipca, 2017 at 10:39 am Reply

       Z tym sie zgodzę jak najbardziej ale patrząc na aktualną sytuację w sektorze służb to niczym nie zachęcają a tym bardziej zarobkami. Emerytura juz nie po 15 latach i co chwile postępowanie bo komuś sie cos nie spodobało. Myślę, że dopóki służby nie zaoferują czegoś lepszego to ludzie będą z nich tylko odchodzić a odbije się to wyłącznie na nasz czyli szarych ludziach.

Dodaj komentarz

*
*