Reklama

Kibole pocięli maczetami trzy osoby w Katowicach

Sprawcy ataku biegną do zaparkowanego za garażami samochodu.

Grzegorz Żądło
TYLKO U NAS Trzech mężczyzn zostało pociętych maczetami na ul. Wajdy w Bogucicach. Trafili do szpitala. To prawdopodobnie efekt kibolskich porachunków. Policja nikogo nie zatrzymała, bo nie dostała oficjalnego zgłoszenia. Przeprowadziliśmy własne śledztwo i odtworzyliśmy przebieg wydarzeń.

Wczoraj około godz. 20 na ul. Wajdy w Bogucicach grupa kilkunastu mężczyzn zaatakowała trzech mieszkańców osiedla. Wymachiwali maczetami. – Wyszedłem z domu, zobaczyłem krew na klatce. W pobliżu stały dwa radiowozy i karetka – relacjonuje nasz informator.

Przeczytaj też: Kibolska akcja w centrum Katowic. Interweniowała policja [WIDEO]

Policja potwierdza, że o godz. 20:48 dostała zgłoszenie, które dotyczyło “zakłócenia porządku publicznego“. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, nikogo nie znaleźli. W rzeczywistości wspomniane zakłócenie porządku to brutalny atak przy użyciu maczet. Jak ustaliliśmy, rannych zostało trzech mężczyzn. Wszyscy trafili do szpitala. Jako pierwszy najstarszy z nich – 45-latek. Miał rany głowy, które powstały na skutek pobicia. 18 minut później do szpitala trafił 27-latek, też z ranami głowy, w tym z ciętymi. Najciężej ranny był 29-latek, który w szpitalu pojawił się o godz. 21.30. Pierwszej pomocy udzieliła mu załoga pogotowia, która na Wajdy wzywana była dwukrotnie. Najpierw o godz. 20.48, na skwer przy ul. Wajdy 2. Nikogo tam jednak nie było. Drugi zespół wyjechał do rannego kilka minut po godz. 21. Tym razem osoba wzywająca pomocy poprosiła o przyjazd do konkretnego mieszkania. Był w nim 29-latek z ranami ciętymi głowy i uda, które powstały po ataku maczety.

Przeczytaj też: Włamanie do budynku GKS Katowice. Zniknęły flagi kibiców

Jak ustaliliśmy, żaden z poszkodowanych mężczyzn nie złożył zawiadomienia na policję. Lekarzy przekonywali, że nie brali udziału w żadnej bójce.

Dotarliśmy do nagrania, na którym widać jak około godz. 20:45 na pakę samochodu dostawczego stojącego na ul. Ludwika (tuż obok ul. Wajdy) wskakuje 16,17 mężczyzn. Większość z nich jest w kominiarkach. Film trafi na policję.

Z relacji świadków wynika, że z drugiej strony ul. Wajdy stał drugi samochód. Sprawcy mogli więc przyjechać dwoma autami. Do sprawy będziemy wracać.

Współpraca Łukasz Kądziołka


Tagi:

Komentarze

 1. Niezrzeszony 17 sierpnia, 2023 at 8:28 am - Reply

  Z maczetami? A gdzie ten cały honor o którym tak głośno mówią? Zapomnieli zabrać pieści z domu więc trzeba się napie&*alc że sprzętem, ulane piz#y, wielka sila a żaden nie przecipnie tony węgla bez zadyszki.
  Rozpoznanie jak widać mają słabe skoro leją nie wiadomo kogo.

 2. KOSZUTKA.EU 24 sierpnia, 2017 at 11:02 pm - Reply

  Kibice FC Bagdad lub FC Aleppo zaprowadziliby na Bogucicach porządek.

 3. Tajemniczy 23 sierpnia, 2017 at 9:52 am - Reply

  Bogucice co tu sie dziwic? Tam mieszka sama patologia to samo co na zalezu. Powinni zrównac z ziemia te 2 dzielnice

  • Mateusz 5 października, 2017 at 8:46 pm Reply

   na załężu chłopie nie ma zadnej patologii mieszkom tu 22lata, i patologią to ty jetseś .

  • Grzegorz Żądło 23 sierpnia, 2017 at 9:56 am Reply

   Atak nie nastąpił w Bogucicach, tylko na pograniczu śródmieścia i Zawodzia. Chyba, że pisze pan o miejscu zamieszkania sprawcy, ale to już bardziej informacja dla policji.

   • DX2 17 sierpnia, 2023 at 10:13 am Reply

    Chyba słaba ta wiedza o Katowicach. Proszę wpisać w wyszukiwarkę “Wajdy” – Plac Wincentego Wajdy w Katowicach − plac położony w katowickiej dzielnicy Bogucice, pomiędzy ulicą Wincentego Wajdy i ulicą Katowicką. Czyli jednak Bogucice.

 4. Mimi 5 lipca, 2017 at 2:25 pm - Reply

  W Myslowice tez wjezdzaja z piskami opon wyskuja z auta w kominiarkach i gonia tych mlodych nie patrza kto idzie czy dziecko czy dorosly orostu zenada niech ich wkoncu wylapia bo strach dzie kolwiek isc

 5. xxx 24 czerwca, 2017 at 2:32 pm - Reply

  Szkoda słów. Komora gazowa powinna być dozwolona

 6. Agusia 24 czerwca, 2017 at 9:30 am - Reply

  My nie potrzebujemy uchodzcow my mamy kiboli fanatykow i male wojny osiedlowe

 7. Johny 24 czerwca, 2017 at 8:20 am - Reply

  To co ostatnio się dzieje w Katowicach to jest jakaś zgroza a policja co robi?siedzi w budkach z kebabem i polują shake w mc.gratuluje już niedługo będzie strach wyjsc

 8. Siwulec 24 czerwca, 2017 at 12:35 am - Reply

  To się w głowie nie mieści mieszkam od strony Ludwika i o tej godz byliśmy z dziećmi na podwórku aż strach pomyśleć gdyby wyjechali na podwórko gnoje nie patrzą czy to staruszek z dzieckiem czy też małżeństwo wszystkich leją.
  I to się nigdy nie zmieni dziennie do nas przyjeżdżają!!!!

 9. Mamytegodosc 23 czerwca, 2017 at 11:54 pm - Reply

  Jak zwykle bez zatrzyman. ruch policja jedna koalicja

  • Wojtas 24 czerwca, 2017 at 9:15 am Reply

   Co ty bredzisz do mnie na osiedle wjeżdża dziennie Gieksa i policja nic nie robi a te szmaty leją wszystkich

   • pzdr 24 czerwca, 2017 at 11:29 am Reply

    a osiedle jak sie nazywa

 10. Ares 23 czerwca, 2017 at 10:50 pm - Reply

  Bydzie zemsta na dniach

 11. edi 23 czerwca, 2017 at 6:45 pm - Reply

  Jacy kibice czy nawet kibole to MAFIA która pod płaszczykiem kibolstwa robi swoje geszefty – narkotyki,prostytucja,kradzieże. To samo jest w Krakowie. Jeden gang walczy z drugim o teren. Policja powinna się tym zająć i to konkretnie bo nam nie trzeba islamskich terrorystów my mamy już bandytów z maczetami na naszych ulicach.

Dodaj komentarz

*
*