Reklama

Kolejne utrudnienia w Giszowcu. Jedna z ulic zostanie zwężona

Redakcja
Trwająca inwestycja drogowa w Katowicach wkracza w kolejny etap. Z tego powodu rozpoczną się kolejne utrudnienia w rejonie węzła w Giszowcu. Samochody jadące z i do dzielnicy mogą stanąć w korkach.

Przebudowa skrzyżowania dwóch dróg krajowych – DK81 i DK86, trwa już od zeszłego roku. Do niedawna nie było widać zbyt dużych zmian w rejonie inwestycji. Jednak prace nad nowym połączeniem ul. Pszczyńskiej z ul. 73 Pułku Piechoty powoli posuwają się do przodu. Właśnie rozpoczyna się ich kolejny etap. Aby kontynuować budowę wiaduktu, konieczne jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu. Zwężona zostanie ulica Kolista. Może to oznaczać dłuższy czas oczekiwania przy wyjeździe i wjeździe do Giszowca. Pod wiaduktem utrzymany będzie ruch dwukierunkowy, ale jezdnia ma być wąska. Ruch zostanie spowolniony, więc mogą tworzyć się korki. Budowa wiaduktu ma potrwać do końca 2020 roku.

Koszt całej inwestycji wynosi 247,5 mln zł. Kompleksowa przebudowa węzła drogowego zakończy się w pierwszej połowie 2021 roku. Utrudnienia dla kierowców powinny być mniej uciążliwe w przyszłym roku, kiedy do użytku zostaną oddane pierwsze bezkolizyjne połączenia DK86 z DK81.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*