Reklama

Kolejna zmiana na węźle w Giszowcu. Zaczyna się rozbiórka wiaduktu

Redakcja
Zmiany na węźle w Giszowcu. Kierowcy nie pojadą jedną z ulic, bo rozbierany będzie stary wiadukt. Utrudnienia potrwają kilka tygodni.

Tydzień temu po raz pierwszy kierowcy zostali wpuszczeni na nową jezdnię. Ta docelowo będzie prowadziła w kierunku Tychów. Od 31 marca na razie pełni rolę dwukierunkowej. Kierowcy jadą nią również w kierunku Sosnowca. To oznacza, że drogowcy mogą zająć się drugą stroną drogi, po której do tej pory był prowadzony ruch. Chodzi o wiadukt nad ul. Kolistą. Roboty wkraczają tu w kolejny etap. Od środy, 7 kwietnia zamknięty zostanie fragment ulicy Kolistej, a wiadukt nad nią będzie rozbierany. – Odcinek Kolistej będzie zamknięty nie dłużej niż przez trzy tygodnie, przy czym dołożone zostaną starania, aby ten okres skrócić. W tym czasie dla kierowców możliwa będzie nawrotka na skrzyżowaniu z ul. Górniczego Stanu – mówi Tomasz Kawalec, kierownik budowy z firmy NDI.

Następna duża zmiana na węźle Giszowiec nastąpi w maju. Wtedy mają zostać otwarte dwa pasy ruchu w kierunku Tychów na odcinku od autostrady A4 aż do zjazdu na ulice Kolistą i 73 Pułku Piechoty.


Tagi:

Komentarze

  1. Jan 8 kwietnia, 2021 at 8:54 am - Reply

    Piszecie tylko ogólnikowo to co jest wszystkim wiadomo, ale nigdzie się nie mogę dowiedzieć jak z Giszowca dojadę na Ligotę. Może jakaś mapka. Ktoś olewa kierowców, tylko info o zmianie przystanków. ŻENADA!!!

Dodaj komentarz

*
*