Reklama

Kolejki do Ikea w Katowicach. Sklep sprawdza certyfikaty szczepień

Redakcja
Ikea w Katowicach w długi weekend przeżywała oblężenie. Jednak kolejki nie były spowodowane wyłącznie tłumami klientów. Do sklepu w pierwszej kolejności obsługa wpuszczała osoby z certyfikatami „covidowymi”.

Dziesiątki osób czekały w piątek i sobotę na wejście do katowickiego sklepu Ikea. Klienci nawet informowali się nawzajem w mediach społecznościowych o stanie kolejki. W długi weekend popularny market z meblami i wyposażeniem wnętrz przeżywał oblężenie. Kolejki nie były jednak spowodowane wyłącznie dużą liczbą klientów oczekujących na wejście do środka. Tworzyły się też przez aktualne obostrzenia. – IKEA stosuje się do prawa obowiązującego w Polsce. Obecnie liczba osób przebywających w naszych sklepach ustalana jest na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 grudnia 2021 roku. W momencie osiągnięcia limitu osób (1 osoba na 15 m kw.), zgodnie z obowiązującym prawem, nasi klienci mają teraz możliwość okazania dokumentu potwierdzającego szczepienie, ozdrowienie lub negatywny test w kierunku zakażenia wirusem Covid-19 i wejścia do sklepu – informuje Aneta Gil, liderka ds. komunikacji zewnętrznej w IKEA Retail Sp. z o.o.

Gdy osiągnięta zostanie maksymalna liczba klientów mogących jednocześnie przebywać w sklepie, obsługa musi zamykać wejście. – Do momentu osiągnięcia tego limitu do sklepu wchodzą wszyscy klienci, zaszczepieni bądź niezaszczepieni. Klienci okazujący nam dobrowolnie certyfikat szczepień lub aktualny test, zgodnie z rozporządzeniem mogą zostać wpuszczeni do sklepu, ponad opisany powyżej limit. Kolejne osoby z kolejki wpuszczamy po tym, gdy sklep opuści grupa klientów, np. 30 osób wejdzie, gdy wyjdzie 30 klientów – wyjaśnia Gil.

Klienci, którzy posiadają certyfikat „covidowy”, mogą wejść do sklepu Ikea po udostępnieniu go obsłudze, która używa aplikacji skanującej lub po okazaniu dokumentów dopuszczonych zgodnie z zapisami zawartymi w rozporządzeniu. UCC, czyli Unijny Certyfikat COVID, jest wystawiany osobom zaczepionym w pełni przeciwko Covid-19, a także tym, które przebyły chorobę wywołaną SARS-Cov-2 lub posiadają negatywny wynik testu na koronawirusa.


Tagi:

Komentarze

 1. Darek 11 stycznia, 2022 at 12:43 pm - Reply

  To nie wina IKEA tylko rządu który wprowadził taką ustawę .TAo wina PISU

 2. Brawo 11 stycznia, 2022 at 7:14 am - Reply

  „Klienci, którzy posiadają certyfikat „covidowy”, mogą wejść do sklepu po udostępnieniu go obsłudze”
  Resztki honoru oddane za możliwośc wejścia do sklepu.

 3. kukura 10 stycznia, 2022 at 9:35 pm - Reply

  Od przyszłego weekendu niezaszczepieni będą przy wejściu dostawać tradycyjną torbę i foliową czapeczkę do samodzielnego złożenia.

  • Ojciec kukury 11 stycznia, 2022 at 7:16 am Reply

   Czujesz się dumny, legitymując ochroniarzowi w sklepie?
   Brawo Ty!

   • jarek 11 stycznia, 2022 at 11:21 am Reply

    Nikt cię nie zmusza robić zakupów w Ikei. Zrób bojkot i nie wychodź z domu 😀

 4. Jan 10 stycznia, 2022 at 9:14 pm - Reply

  Byłem, sprawdziłem, kłamstwo.
  Czekają wszyscy.

Dodaj komentarz

*
*