Reklama

Rusza Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach

Redakcja
Rynek gotowy na rozpoczęcie Jarmarku Bożonarodzeniowego. Przez najbliższe tygodnie, aż do świąt, będzie można tu zjeść, zrobić zakupy i skorzystać z atrakcji. Dodatkowe wydarzenia zaplanowano w każdy przedświąteczny weekend.

Grzaniec, ozdoby, pomysły na prezenty i dużo atrakcji dla najmłodszych. W piątek, 19 listopada, rozpocznie się coroczny Jarmark Bożonarodzeniowy. Jego budowa trwała od kilku tygodni. W piątek będzie już można zrobić tu zakupy. Na stoiskach goście jarmarku znajdą m.in. wyroby artystyczne i rękodzieło, świąteczne ozdoby, ceramikę artystyczną, bombki szklane, świeczniki, anioły, bombki ręcznie malowane, artystyczne wyroby z drewna, szkła, ceramiki i minerałów. Będzie też bogata oferta gastronomiczna. W tym kolorowe pierniki ręcznie zdobione, szeroki wybór kaw i herbat, domowe soki z malin czy bzu, naturalne miody pszczele, tradycyjne polskie wędliny i sery. Nie zabraknie także czegoś na rozgrzanie. Będą grzane wina, miody pitne i piwa.
Jak zwykle jest dużo instalacji w drewnianych domkach, które powinny zainteresować dzieci. Już w piątek będzie też można po raz pierwszy skorzystać z lodowiska. Będzie ono czynne codziennie. Od poniedziałku do piątku w godzinach 9.30-21.30, a w weekendy od godz. 8.00. W ciągu dnia konieczna jest przerwa techniczna od 15.00 do 16.00. Lodowisko jest darmowe i oświetlone. Będzie możliwość wypożyczenia łyżew (8 zł), kasku (8 zł) oraz pingwinka do nauki jazdy (15 zł). To nie koniec atrakcji. Będzie można przejechać się karuzelą w stylu wiktoriańskim lub elektryczną kolejką dookoła Rynku.

Jarmark będzie działał przez najbliższe sześć tygodni, do 23 grudnia. W każdy weekend organizator przygotował inne atrakcje dodatkowe. Aktualne informacje będzie można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*