Reklama

Obiady za kilka złotych. Po Katowicach kursuje fioletowy food truck

Łukasz Kądziołka
W Katowicach można zjeść tanie obiady. Jedna z galerii handlowych ruszyła z akcją, która ma wesprzeć lokale gastronomiczne. Kolejki do food trucka ustawiają się już przed jego przyjazdem, a posiłki znikają w kilka minut.

Fioletowy food truck kursuje od tygodnia po Katowicach. Mieszkańcy mogą w nim kupić zestawy obiadowe za 5 złotych. To akcja zorganizowana przez Galerię Libero. – Szukaliśmy sposobu na bezpieczne wsparcie, zarówno najemców, naszych klientów, ale też organizacji pomagających innym. Do każdego posiłku dopłacamy 80% ceny, aby klient dokonał zakupu za symboliczne 5 zł. Wstępnie planowaliśmy przygotowanie 100 dań dziennie, ale widząc jak dużym zainteresowaniem cieszy się nasza akcja, zwiększymy ich liczbę do niemal 130. Łącznie przygotujemy prawie 1200 obiadów – mówi Aleksander Poltier, marketing manager Libero. O tym, jak duże jest zainteresowanie świadczą kolejki, które ustawiają się na długo przed przyjazdem citroëna. Wszystkie sto zestawów rozchodziło się w ciągu kilku minut. To dania z oferty lokali gastronomicznych działających w Galerii Libero, które normalnie kosztują 25-30 zł. Dzisiaj ekipa fioletowego wozu zaparkowała w Panewnikach i sprzedawała jedzenie przygotowane przez Food&Ball i Mihiderkę.

Food truck będzie pojawiał się codziennie o godz. 14.00 w kolejnych miejscach, m.in. w Piotrowicach na Placu Limańskiego, w Ligocie na skrzyżowaniu ul. Mazowieckiej i Pomorskiej, w Giszowcu przy Placu od Lipami, w Brynowie na os. Gawronów oraz przy skrzyżowaniu ul. Rolnej i Wodospady. O menu i dokładnej lokalizacji galeria handlowa informuje na swoim Facebooku. Dodatkowo od piątku część posiłków będzie bezpłatnie przekazana do organizacji skupiających się na pomaganiu innym.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*